NRC beëindigt samenwerking met correspondent Spanje
AMSTERDAM (ANP) - NRC heeft de samenwerking beëindigd met haar correspondent in Spanje. De krant begon eind juli een onderzoek nadat GeenStijl had geschreven dat een geciteerde bron in een stuk over datacenters in Spanje ontkende met de correspondent te hebben gesproken. Uit dat onderzoek is nu gebleken "dat bij de totstandkoming van meerdere gepubliceerde artikelen ernstige journalistieke fouten zijn gemaakt", aldus NRC.
De fouten lopen uiteen van het fingeren van bronnen of het fabriceren van citaten tot het niet vermelden van familiebanden met bronnen of het weglaten van bronvermelding, licht de krant toe. Het gaat om zeker acht artikelen in de periode van 2022 tot 2025. "NRC kan niet instaan voor de journalistieke integriteit van deze artikelen." De krant gaat een noot plaatsen onder de stukken.
"De betrouwbaarheid van NRC-journalistiek is ons meest kostbare goed. Helaas is dat vertrouwen ernstig beschadigd", zegt hoofdredacteur Patricia Veldhuis. "Ons werk moet te allen tijde gebaseerd zijn op feiten en verifieerbaar zijn."
'Journalistieke misstappen'
Uit gesprekken die de krant in het kader van het onderzoek voerde met de correspondent blijkt dat "ervaren werkdruk, eenzaamheid en grote prestatiedrang" een rol speelden. NRC gaat daarom de begeleiding van auteurs en controlemechanismes verbeteren. Bovendien zal de NRC-code voortaan strikter worden gehandhaafd.
Voordat ze bij NRC werkte, was de correspondent in kwestie een aantal jaar bij de NOS in dienst als bureauredacteur. Hoewel er volgens de omroep "op dit moment geen directe aanleiding" is om aan te nemen dat ze daar dezelfde "journalistieke misstappen" beging, wordt haar berichtgeving toch nader onderzocht.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
21 uur geleden