Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NPO zet in op nieuwe vormen van talentontwikkeling

NPO zet in op nieuwe vormen van talentontwikkeling

HILVERSUM (ANP) - De nieuwe projecten van de Publieke Omroep focussen zich voornamelijk op onlineproducties en seriematig werken. De Publieke Omroep stopt komend jaar met een aantal langlopende projecten voor talentontwikkeling, zoals Kort! en De Straat. Het budget voor talentontwikkeling zal niet worden verlaagd.

"Trajecten als Kort! en De Straat hebben zich ruimschoots bewezen. Maar ze zijn ondertussen twintig jaar oud en beperken zich tot korte films voor televisie", legt Hanneke Bouwsema van het NPO-fonds uit. "De wereld is inmiddels ingrijpend veranderd met de komst van series, andere mediaplatforms, en nieuwe manieren van vertellen." Gesprekken die het NPO-fonds heeft gevoerd met makers, producenten, opleidingen en omroepen laten zien dat er behoefte is aan het opleiden van nieuwe scenaristen, werken in grotere teams, zowel lineair als online. Ook onderling sparren en het krijgen van feedback worden genoemd als zaken die meer aandacht zouden moeten krijgen.

"Een belangrijk doel van deze beweging is ook dat we Hilversum graag toegankelijker willen maken voor nieuwe talenten, ook makers die mogelijk geen audiovisuele opleiding hebben afgerond", beklemtoont Bouwsema. "We zullen daarvoor een spreekuur inrichten om makers te helpen bij het vinden van hun weg in het vaak ondoorgrondelijke Hilversum."

Op dit moment werkt het NPO-fonds op basis van alle input van de sector aan nieuwe regelingen. Als alles volgens plan verloopt worden de nieuwe regelingen voor het einde van dit jaar bekendgemaakt. "In dat geval kan er vanaf voorjaar 2021 aangevraagd worden", aldus Bouwsema.

Meer uit Binnenland

Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

2 minuten geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

1 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

1 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

2 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

3 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

5 uur geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

8 uur geleden