NPO zet in op nieuwe vormen van talentontwikkeling
HILVERSUM (ANP) - De nieuwe projecten van de Publieke Omroep focussen zich voornamelijk op onlineproducties en seriematig werken. De Publieke Omroep stopt komend jaar met een aantal langlopende projecten voor talentontwikkeling, zoals Kort! en De Straat. Het budget voor talentontwikkeling zal niet worden verlaagd.
"Trajecten als Kort! en De Straat hebben zich ruimschoots bewezen. Maar ze zijn ondertussen twintig jaar oud en beperken zich tot korte films voor televisie", legt Hanneke Bouwsema van het NPO-fonds uit. "De wereld is inmiddels ingrijpend veranderd met de komst van series, andere mediaplatforms, en nieuwe manieren van vertellen." Gesprekken die het NPO-fonds heeft gevoerd met makers, producenten, opleidingen en omroepen laten zien dat er behoefte is aan het opleiden van nieuwe scenaristen, werken in grotere teams, zowel lineair als online. Ook onderling sparren en het krijgen van feedback worden genoemd als zaken die meer aandacht zouden moeten krijgen.
"Een belangrijk doel van deze beweging is ook dat we Hilversum graag toegankelijker willen maken voor nieuwe talenten, ook makers die mogelijk geen audiovisuele opleiding hebben afgerond", beklemtoont Bouwsema. "We zullen daarvoor een spreekuur inrichten om makers te helpen bij het vinden van hun weg in het vaak ondoorgrondelijke Hilversum."
Op dit moment werkt het NPO-fonds op basis van alle input van de sector aan nieuwe regelingen. Als alles volgens plan verloopt worden de nieuwe regelingen voor het einde van dit jaar bekendgemaakt. "In dat geval kan er vanaf voorjaar 2021 aangevraagd worden", aldus Bouwsema.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag een 14-jarige jongen veroordeeld omdat hij heeft geprobeerd een explosief tot ontploffing te brengen bij de vestiging van De Pizzabakkers aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam. Op 3 september hing hij een tas met een in elkaar geknutselde constructie aan de deur, die bestond uit zwaar vuurwerk, een cobra 6 en drie flessen benzine. Hij had een aansteker in de hand, maar werd op heterdaad betrapt door de politie, die in verband met eerdere explosies bij De Pizzabakkers aan het observeren was.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van tien maanden geƫist, waarvan zeven maanden voorwaardelijk, en een taakstraf van 120 uur tegen Octave D. (53) voor opruiing en een serie bedreigingen tegen journalist Chris Klomp en Norbert Dikkeboom, bekend van zijn collectieve aangifte tegen corona-activist Willem Engel in 2021. D., bijnaam Okkie, kreeg bekendheid door de diefstal van twee schilderijen uit het Van Gogh Museum in 2002.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er wordt door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet genoeg gedaan met aanbevelingen rondom de in 2024 deels ingestorte parkeergarage in Nieuwegein, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). Die organisatie ziet graag dat een en ander vastgelegd wordt in de wet, maar de minister "ziet helaas geen aanleiding om hier nu mee aan de slag te gaan", zo luidt de conclusie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
13 uur geleden