Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NPO-videodirecteur Remco van Leen vertrekt na TROS-onderzoek

NPO-videodirecteur Remco van Leen vertrekt na TROS-onderzoek

HILVERSUM (ANP) - Remco van Leen, directeur video bij de NPO, verlaat de publieke omroep per 1 januari. Begin dit jaar werd een onderzoek naar Van Leen ingesteld, omdat er signalen waren dat hij betrokken zou zijn geweest bij grensoverschrijdend gedrag in zijn periode bij de TROS, nu AVROTROS. Van Leen legde zijn werk tijdelijk neer in afwachting van het onderzoek.

Volgens de NPO staan "de feiten van het onderzoek" een terugkeer van Van Leen niet in de weg, maar kiest hij er zelf voor te vertrekken. "Het was voor mij geen eenvoudige keuze omdat de NPO en vooral ook mijn naaste collega's mij zeer na aan het hart liggen", zegt hij. "Maar de tijd schrijdt voort en ik kies er nu voor om mijn carrière elders te vervolgen."

NPO-voorzitter Frederieke Leeflang wenst Van Leen het beste voor de toekomst en waardeert zijn besluit. "Remco heeft een grote bijdrage geleverd aan de nieuwe gezamenlijke strategie en het versterken van de verbinding tussen het publiek en de publieke omroep."

Serieus nemen

De taken van Van Leen zijn sinds zijn tijdelijke vertrek al overgenomen door de andere directeur video, Jojanneke van Doorn. Later maakt de NPO bekend hoe de functie van Van Leen verder wordt ingevuld.

De melding aan het adres van Van Leen kwam kort na zijn aantreden als waarnemend directeur video binnen bij de NPO. Hij nam de plek van Frans Klein over, die in november 2022 zijn functie neerlegde en vorig jaar een overstap maakte naar Talpa. De publieke omroep had geen klachten binnengekregen over mogelijk grensoverschrijdend gedrag van Van Leen in zijn tijd bij de NPO. Van Leen herkende zich niet in de beweringen, maar zei wel de signalen serieus te nemen.

Meer uit Binnenland

Nederlandse film Doodgewoon in race voor Studenten Oscar

HOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.

54 minuten geleden
Rechter: EBI moet kijken naar manier contact vader en zoon Taghi

VUGHT (ANP) - De directeur van de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet onderzoeken of het mogelijk is dat de tot levenslang veroordeelde Ridouan Taghi en zijn zoon Faissal contact met elkaar kunnen hebben. Beiden zitten vast in Vught, maar hebben elkaar daar nooit gezien of gesproken. De EBI heeft de verzoeken van de vader daartoe altijd afgewezen, maar een beklagrechter heeft nu aangegeven "de directeur in overweging te geven om te kijken naar alternatieven voor contact tussen vader en zoon". De directeur heeft echter kenbaar gemaakt dat niet te doen, aldus de detentieadvocaat van Taghi.

2 uur geleden
Politie vindt 3000 liter chemicaliën in loods Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag in een loods in Terneuzen (Zeeland) 3000 liter chemicaliën gevonden die gebruikt worden voor het maken van drugs. Na een tip werd later op de avond een 66-jarige man aangehouden, meldt de politie zaterdag. Hij zou de stoffen hebben opgeslagen. Ook moest de man nog een celstraf van enkele jaren uitzitten.

3 uur geleden
Schiphol ervaart goede doorstroom op drukke zaterdag

SCHIPHOL (ANP) - De processen op Schiphol lopen zaterdagochtend goed door, ondanks de drukte die deze dag wordt verwacht. Dat zegt een woordvoerder van de luchthaven. Op dit moment is er een wachttijd van ongeveer 5 minuten bij de beveiliging. "De flow zit er goed in, dus het is een goed begin van de vakantie voor veel mensen", aldus de zegsman.

3 uur geleden
Zomers weer met af en toe een bui verwacht op Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Deelnemers aan de Vierdaagse in Nijmegen, die dinsdag van start gaat, kunnen zomers weer met soms een bui tegemoet zien. De laatste twee wandeldagen verlopen warmer dan de eerste twee, verwacht Weeronline.

4 uur geleden
Automobilist (29) overleden bij ongeluk op A20 bij Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 29-jarige automobilist is zaterdagochtend overleden toen zijn auto van de weg raakte op de A20 bij Vlaardingen. Het eenzijdige ongeval gebeurde rond 05.25 uur, meldt de politie. De man zat alleen in de auto. Op foto's in regionale media is te zien dat de auto op zijn kop in het gras ligt. Volgens Rijnmond werd de bestuurder enkele tientallen meters naast het voertuig gevonden.

5 uur geleden
Zwaargewonden bij ongeluk met Nederlandse touringcar in Duitsland

GIFHORN (ANP/DPA) - Bij een ongeluk met een Nederlandse touringcar in de Duitse deelstaat Nedersaksen zijn zes mensen gewond geraakt, van wie twee zwaar. De bus met 23 senioren uit Nederland zou aan het begin van de avond van de weg zijn geraakt tussen de steden Rötgesbüttel en Meine in het district Gifhorn nadat de buschauffeur onwel was geworden, volgens de Duitse hulpdiensten.

15 uur geleden