NPO-videodirecteur Remco van Leen vertrekt na TROS-onderzoek
HILVERSUM (ANP) - Remco van Leen, directeur video bij de NPO, verlaat de publieke omroep per 1 januari. Begin dit jaar werd een onderzoek naar Van Leen ingesteld, omdat er signalen waren dat hij betrokken zou zijn geweest bij grensoverschrijdend gedrag in zijn periode bij de TROS, nu AVROTROS. Van Leen legde zijn werk tijdelijk neer in afwachting van het onderzoek.
Volgens de NPO staan "de feiten van het onderzoek" een terugkeer van Van Leen niet in de weg, maar kiest hij er zelf voor te vertrekken. "Het was voor mij geen eenvoudige keuze omdat de NPO en vooral ook mijn naaste collega's mij zeer na aan het hart liggen", zegt hij. "Maar de tijd schrijdt voort en ik kies er nu voor om mijn carrière elders te vervolgen."
NPO-voorzitter Frederieke Leeflang wenst Van Leen het beste voor de toekomst en waardeert zijn besluit. "Remco heeft een grote bijdrage geleverd aan de nieuwe gezamenlijke strategie en het versterken van de verbinding tussen het publiek en de publieke omroep."
Serieus nemen
De taken van Van Leen zijn sinds zijn tijdelijke vertrek al overgenomen door de andere directeur video, Jojanneke van Doorn. Later maakt de NPO bekend hoe de functie van Van Leen verder wordt ingevuld.
De melding aan het adres van Van Leen kwam kort na zijn aantreden als waarnemend directeur video binnen bij de NPO. Hij nam de plek van Frans Klein over, die in november 2022 zijn functie neerlegde en vorig jaar een overstap maakte naar Talpa. De publieke omroep had geen klachten binnengekregen over mogelijk grensoverschrijdend gedrag van Van Leen in zijn tijd bij de NPO. Van Leen herkende zich niet in de beweringen, maar zei wel de signalen serieus te nemen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
7 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
18 uur geleden