NPO-videodirecteur Remco van Leen vertrekt na TROS-onderzoek
HILVERSUM (ANP) - Remco van Leen, directeur video bij de NPO, verlaat de publieke omroep per 1 januari. Begin dit jaar werd een onderzoek naar Van Leen ingesteld, omdat er signalen waren dat hij betrokken zou zijn geweest bij grensoverschrijdend gedrag in zijn periode bij de TROS, nu AVROTROS. Van Leen legde zijn werk tijdelijk neer in afwachting van het onderzoek.
Volgens de NPO staan "de feiten van het onderzoek" een terugkeer van Van Leen niet in de weg, maar kiest hij er zelf voor te vertrekken. "Het was voor mij geen eenvoudige keuze omdat de NPO en vooral ook mijn naaste collega's mij zeer na aan het hart liggen", zegt hij. "Maar de tijd schrijdt voort en ik kies er nu voor om mijn carrière elders te vervolgen."
NPO-voorzitter Frederieke Leeflang wenst Van Leen het beste voor de toekomst en waardeert zijn besluit. "Remco heeft een grote bijdrage geleverd aan de nieuwe gezamenlijke strategie en het versterken van de verbinding tussen het publiek en de publieke omroep."
Serieus nemen
De taken van Van Leen zijn sinds zijn tijdelijke vertrek al overgenomen door de andere directeur video, Jojanneke van Doorn. Later maakt de NPO bekend hoe de functie van Van Leen verder wordt ingevuld.
De melding aan het adres van Van Leen kwam kort na zijn aantreden als waarnemend directeur video binnen bij de NPO. Hij nam de plek van Frans Klein over, die in november 2022 zijn functie neerlegde en vorig jaar een overstap maakte naar Talpa. De publieke omroep had geen klachten binnengekregen over mogelijk grensoverschrijdend gedrag van Van Leen in zijn tijd bij de NPO. Van Leen herkende zich niet in de beweringen, maar zei wel de signalen serieus te nemen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Assen een celstraf van tien jaar geëist tegen de 81-jarige Epko F. uit Assen voor het doden van zijn 72-jarige echtgenote Ida.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Mensen kunnen binnenkort aan de hand van een nieuwe graadmeter inschatten hoe belastend de hitte voor hen is en of ze eventuele activiteiten moeten aanpassen. Het KNMI lanceert op dinsdag 2 juni de zogeheten hittekracht-index, die vanaf dan ook te zien is in de app van het weerinstituut.
2 uur geleden