Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NPO Radio 2 onthult bovenste tien Top 2000

NPO Radio 2 onthult bovenste tien Top 2000

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2 maakt woensdagmiddag bekend wie er op nummer 1 staat van de 24e editie van de Top 2000. Vorig jaar werd Bohemian Rhapsody voor de achttiende keer naar de eerste plaats gestemd.

Ruud de Wild onthult tussen 17.00 en 17.30 uur in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum de volledige top 10. Roller Coaster moest vorig jaar na één jaar op 1 genoegen nemen met de tweede plaats. Procol Harum verraste met A Whiter Shade of Pale met een derde plaats. Dit was een eerbetoon van de stemmers aan Peter R. de Vries, het was het favoriete nummer van de doodgeschoten misdaadverslaggever.

Nieuwsaanleidingen waren in het verleden al vaker van invloed op de Top 2000. Zo klom Imagine van John Lennon naar aanleiding van de aanslagen in Parijs in 2015 naar nummer 1. Een jaar later tuimelde het nummer weer uit de top tien. Naar verwachting zal dat ook gebeuren met Procol Harum.

Queen stond vijf keer niet op de eerste plaats. Naast Danny Vera en Lennon voerden in 2014 en 2010 The Eagles de Top 2000 aan. In 2005 stond er voor de eerste keer een Nederlander op 1. Toen stootte Boudewijn de Groot met Avond Bohemian Rhapsody van de troon.

De uitzending van de Top 2000 begint op Eerste Kerstdag om middernacht. De nummer 1 is iets voor de jaarwisseling te horen.

Meer uit Binnenland

Meer gemeenten hebben lokaal hitteplan, meerderheid nog niet

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer gemeenten ontwikkelen eigen hitteplannen, met maatregelen om kwetsbare mensen te beschermen tegen de gevolgen van hoge temperaturen. Het Rode Kruis en het Klimaatverbond becijferen dat het aantal gemeenten dat een hitteplan heeft, of aan het maken is, afgelopen jaar is gestegen van 90 naar 128. Ze noemen dat "een stap in de goede richting", maar vinden dat iedere gemeente zo'n plan zou moeten hebben.

1 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

2 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

2 uur geleden
Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

8 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

10 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

11 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

14 uur geleden