NPO Radio 2 onthult bovenste tien Top 2000
HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2 maakt woensdagmiddag bekend wie er op nummer 1 staat van de 24e editie van de Top 2000. Vorig jaar werd Bohemian Rhapsody voor de achttiende keer naar de eerste plaats gestemd.
Ruud de Wild onthult tussen 17.00 en 17.30 uur in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum de volledige top 10. Roller Coaster moest vorig jaar na één jaar op 1 genoegen nemen met de tweede plaats. Procol Harum verraste met A Whiter Shade of Pale met een derde plaats. Dit was een eerbetoon van de stemmers aan Peter R. de Vries, het was het favoriete nummer van de doodgeschoten misdaadverslaggever.
Nieuwsaanleidingen waren in het verleden al vaker van invloed op de Top 2000. Zo klom Imagine van John Lennon naar aanleiding van de aanslagen in Parijs in 2015 naar nummer 1. Een jaar later tuimelde het nummer weer uit de top tien. Naar verwachting zal dat ook gebeuren met Procol Harum.
Queen stond vijf keer niet op de eerste plaats. Naast Danny Vera en Lennon voerden in 2014 en 2010 The Eagles de Top 2000 aan. In 2005 stond er voor de eerste keer een Nederlander op 1. Toen stootte Boudewijn de Groot met Avond Bohemian Rhapsody van de troon.
De uitzending van de Top 2000 begint op Eerste Kerstdag om middernacht. De nummer 1 is iets voor de jaarwisseling te horen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
6 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.
3 uur geledenDEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.
3 uur geleden