NPO Radio 2 onthult bovenste tien Top 2000
HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2 maakt woensdagmiddag bekend wie er op nummer 1 staat van de 24e editie van de Top 2000. Vorig jaar werd Bohemian Rhapsody voor de achttiende keer naar de eerste plaats gestemd.
Ruud de Wild onthult tussen 17.00 en 17.30 uur in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum de volledige top 10. Roller Coaster moest vorig jaar na één jaar op 1 genoegen nemen met de tweede plaats. Procol Harum verraste met A Whiter Shade of Pale met een derde plaats. Dit was een eerbetoon van de stemmers aan Peter R. de Vries, het was het favoriete nummer van de doodgeschoten misdaadverslaggever.
Nieuwsaanleidingen waren in het verleden al vaker van invloed op de Top 2000. Zo klom Imagine van John Lennon naar aanleiding van de aanslagen in Parijs in 2015 naar nummer 1. Een jaar later tuimelde het nummer weer uit de top tien. Naar verwachting zal dat ook gebeuren met Procol Harum.
Queen stond vijf keer niet op de eerste plaats. Naast Danny Vera en Lennon voerden in 2014 en 2010 The Eagles de Top 2000 aan. In 2005 stond er voor de eerste keer een Nederlander op 1. Toen stootte Boudewijn de Groot met Avond Bohemian Rhapsody van de troon.
De uitzending van de Top 2000 begint op Eerste Kerstdag om middernacht. De nummer 1 is iets voor de jaarwisseling te horen.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."
53 minuten geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.
1 uur geledenASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
4 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
12 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
12 uur geleden