NPO-programma Spraakmakers stopt met stemmen op stellingen
HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.
BBB-leider Caroline van der Plas verwees woensdag in het Kamerdebat naar een peiling in Spraakmakers over strengere sancties voor Israël en hing haar betoog aan die stemming op. "Caroline had een van de laatste stemmingen te pakken", zei Abelman. "We noemden de uitslagen al niet meer in de uitzendingen, ze stonden nog wel op onze site. Maar de stemmingen werden te vaak gekaapt bij onderwerpen waar mensen hard tegenover elkaar staan. We konden het niet meer journalistiek verantwoorden."
Luisteraars kunnen nog wel op de stelling van de dag reageren. "De uitslagen zeggen niet wat de mensen in het land van zo'n stelling vinden", aldus Abelman. "Dus het was niet verantwoord ze nog te publiceren."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie scherpt de regels aan voor oefenen bij grote droogte als er een verhoogd risico op natuurbranden is. Het ministerie besloot het protocol opnieuw te bekijken nadat eind april verschillende natuurbranden waren uitgebroken tijdens oefeningen. De provincie Noord-Brabant en de gemeente Ede, waar branden woedden, drongen aan op snelle aanpassing van de regels.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een onbekend schilderij van Carel Willink, Portret van Rik, is het topstuk van de nieuwe tentoonstelling 'Queer Amsterdam, de roze stad'. Het werk is dinsdag uitgepakt en opgehangen in de tentoonstellingsruimte in De Nieuwe Kerk in Amsterdam.
22 minuten geledenVALGA/VALKA (ANP) - Het Nederlands-Duitse hoofdkwartier dat de verdediging van Estland en Letland gaat leiden, heeft het bevel officieel overgenomen. In een Ests-Lets grensplaatsje op hooguit 100 kilometer van Rusland is het commando aan het zogeheten 1GNC overgedragen. Nederland zal het Estse en Letse grondgebied beschermen alsof het om eigen grondgebied gaat, verzekerde minister Dilan Yeşilgöz bij de overdracht.
28 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vindt het "heel fijn" dat de gemeente Pekela de komende drie maanden nachtopvang verzorgt voor mensen voor wie geen plek is in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het scheelt "constante op- en afbouw" voor de hulporganisatie. Tot nu toe werden nachtopvanglocaties telkens voor slechts enkele dagen ingericht.
32 minuten geledenGENEMUIDEN (ANP) - Bij het vrijkomen van een gevaarlijke stof bij een bedrijf in het Overijsselse Genemuiden zijn veertien gewonden gevallen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om dertien medewerkers en een brandweerman die ter plaatse gezondheidsklachten kreeg. De woordvoerster van de veiligheidsregio dacht in eerste instantie dat er elf gewonden waren, maar dat aantal ligt toch hoger.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend dertien mensen aangehouden bij ongeregeldheden in Den Haag. In de Schilderswijk werd de overwinning van Marokko op Nederland gevierd en gingen honderden mensen de straat op. Na enige tijd sloeg de sfeer om.
1 uur geledenLISSERBROEK (ANP) - De politie heeft na bijna 24 jaar een man aangehouden in een verkrachtingszaak. Hij wordt ervan verdacht in 2002 een toen 16-jarig meisje te hebben verkracht in Lisserbroek. De verdachte is een 64-jarige man uit de gemeente Haarlemmermeer, meldt de politie.
2 uur geleden