NPO-programma Spraakmakers stopt met stemmen op stellingen
HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.
BBB-leider Caroline van der Plas verwees woensdag in het Kamerdebat naar een peiling in Spraakmakers over strengere sancties voor Israël en hing haar betoog aan die stemming op. "Caroline had een van de laatste stemmingen te pakken", zei Abelman. "We noemden de uitslagen al niet meer in de uitzendingen, ze stonden nog wel op onze site. Maar de stemmingen werden te vaak gekaapt bij onderwerpen waar mensen hard tegenover elkaar staan. We konden het niet meer journalistiek verantwoorden."
Luisteraars kunnen nog wel op de stelling van de dag reageren. "De uitslagen zeggen niet wat de mensen in het land van zo'n stelling vinden", aldus Abelman. "Dus het was niet verantwoord ze nog te publiceren."
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.
58 minuten geledenCARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS-reizigers met het tijdelijke kortingsabonnement hebben in de eerste twee weken meer dan 9 miljoen kilometer afgelegd. Dat meldt de Nederlandse spoorbeheerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 26-jarige man uit Amerongen heeft twee jaar gevangenisstraf gekregen voor het in brand steken van een politieauto tijdens de rellen op het Malieveld van afgelopen september. Dat heeft de rechter in Den Haag dinsdag bepaald. Acht maanden van die straf zijn voorwaardelijk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad, de hoogste strafrechter, wil van de Europese rechters weten of een oude moordzaak ook kan worden heropend wanneer die zaak is afgerond voordat de wet inging die het mogelijk maakt om oude moordzaken te heropenen. De vraag wordt voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, zoals de procureur-generaal had geadviseerd. Tot het antwoord er is, ligt de behandeling stil.
3 uur geleden