Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NPO-omroepen willen journalistiek niet meer samenwerken met ON

NPO-omroepen willen journalistiek niet meer samenwerken met ON

HILVERSUM (ANP) - Een aantal NPO-omroepen wil op journalistiek gebied niet meer samenwerken of praten met omroep Ongehoord Nederland. Dat heeft WNL-hoofdredacteur Bert Huisjes woensdag gezegd in het NPO Radio 1-programma Spraakmakers. Hij spreekt namens een aantal omroepen, waaronder KRO-NCRV, MAX en WNL. "We overleggen hier nog over, maar er tekent zich een meerderheid af", aldus Huisjes.

Het standpunt kwam voort uit een overleg tussen de hoofden journalistiek van de meeste omroepen. Dit overleg vindt met enige regelmaat plaats. "We willen niet meer met Ongehoord over journalistiek praten, omdat wat zij doen geen journalistiek bedrijven is", aldus Huisjes in de uitzending. "Ze maken een pamflet-achtig programma waarin structuren worden gebruikt die we herkennen uit de journalistiek. Maar de interviewers zijn Twitter-agitatoren als Raisa Blommestijn, zonder enige journalistieke ervaring of achtergrond."

Ook keuren de omroepen af dat er in Ongehoord Nieuws zelden wederhoor wordt gepleegd. "Iemand bij wie in de Tweede Kamer de microfoon wordt dichtgezet, mag bij Ongehoord in een soort journalistieke setting helemaal leeglopen", aldus Huisjes. Hij lijkt te doelen op Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet. Hem werd tijdens de Algemene Beschouwingen in de Kamer het woord ontnomen omdat hij suggestieve uitlatingen deed over minister Sigrid Kaag en de Britse universiteit waar zij op had gezeten. De dag daarna was Baudet te gast in Ongehoord Nieuws. "Ongehoord Nieuws streeft geen journalistieke doelen na. Het enige doel is het verlengen van de stem van Forum voor Democratie."

Overleg

Volgens Huisjes is het journalistieke overleg met Ongehoord-baas Arnold Karskens "al een keer volledig ontspoord en geëindigd in geschreeuw". De WNL-baas beklemtoont dat het journalistieke overleg van de NPO niet gaat over de vraag of de omroeplicentie van Ongehoord Nederland ter discussie staat. "Wat mij betreft moeten ze uit het bestel. Maar het gaat nu om een andere discussie: dat ze geen journalistiek bedrijven en het programma niet zo mogen noemen."

Ongehoord Nederland kreeg eerder een financiële sanctie van de NPO na een onderzoek van de Ombudsman naar klachten dat de omroep onjuiste en onbetrouwbare informatie verspreidt, dat de journalisten onvoldoende kritische vragen stelden en dat de gasten vooral uit rechtse hoek kwamen. Dit zou in strijd zijn met de Journalistieke Code van de NPO. De Ombudsman achtte deze klachten grotendeels gegrond. De Ombudsman heeft een nieuw onderzoek ingesteld na een veelbesproken item waarin zonder enige context filmpjes werden getoond van willekeurige zwarte mensen die witte mensen in elkaar slaan.

Kritiek

Huisjes is niet de eerste omroepbaas die zich kritisch uitlaat over Ongehoord Nederland. KRO-NCRV-directeur Peter Kuipers en Omroep MAX-baas Jan Slagter stelden eerder al dat Ongehoord uit het bestel moet worden gezet. Staatssecretaris Gunay Uslu legt de bal tot nu toe bij de NPO neer in het dossier Ongehoord.

Arnold Karskens en Ongehoord Nederland waren woensdagochtend niet voor commentaar bereikbaar.

Meer uit Binnenland

ALDI roept kaiserbroodjes terug door mogelijk aanwezige bacterie

CULEMBORG (ANP) - Supermarktketen ALDI roept een verpakking met kaiserbroodjes terug omdat er mogelijk een bacterie in voorkomt.

3 minuten geleden
Politie grijpt in bij pro-Palestijnse demonstratie bij EK honkbal

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft ingegrepen bij de blokkade van het Neptunus Familiestadion door een groep pro-Palestijnse betogers. Door de demonstratie moesten ongeveer tweehonderd mensen wachten om naar binnen te gaan.

27 minuten geleden
Pro-Palestijnse betogers blokkeren ingang stadion EK honkbal

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blokkeert een groep pro-Palestijnse betogers de ingang van het Neptunus Familiestadion, waar het EK honkbal wordt gespeeld. Enkele tientallen demonstranten zijn tegen de komst van het nationale honkbalteam van Israël dat deelneemt aan het EK.

1 uur geleden
14 verdachten rellen Den Haag staan dinsdag voor politierechter

DEN HAAG (ANP) - Veertien verdachten van de rellen in Den Haag zaterdag moeten dinsdag voor de politierechter verschijnen. Onder hen zijn drie minderjarigen, meldt het Openbaar Ministerie. Hun zaak is besloten, die van de rest is openbaar.

1 uur geleden
Akerboom stopt volgend jaar als baas van inlichtingendienst AIVD

DEN HAAG (ANP) - Erik Akerboom (64) stopt per 1 juni volgend jaar als directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD), meldt de dienst in een persbericht. Hij vervult de functie sinds 2020. Toen volgde hij de huidige premier Dick Schoof op.

3 uur geleden
Amersfoort trekt plannen voor azc's in na bedreiging burgemeester

AMERSFOORT (ANP) - De gemeente Amersfoort trekt een plan voor twee asielzoekerscentra in. Omwonenden, belangenverenigingen en de gemeenteraad zijn niet genoeg gehoord, concludeert het college van burgemeester en wethouders.

3 uur geleden
Amnesty: negeren advies RvS door Keijzer is 'zeer problematisch'

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International vindt het "zeer problematisch" dat demissionair woonminister Mona Keijzer het advies van de Raad van State over de voorrangsregeling voor statushouders negeert. "Een kabinet dat doelbewust artikel 1 van de Grondwet negeert, handelt niet in het algemeen belang", aldus de mensenrechtenorganisatie.

3 uur geleden