Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NPO lanceert verkiezingsplatform voor jongeren

NPO lanceert verkiezingsplatform voor jongeren

HILVERSUM (ANP) - De NPO lanceert in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen een platform dat jongeren moet aanzetten tot stemmen. Op het platform wordt alle informatie uit tv- en radioprogramma's, podcasts en artikelen rond de verkiezingen van 17 maart gebundeld.

Het platform is een samenwerking tussen NPO 3, 3FM en FunX. Met de website en de hashtag #zetjestemnietopmute willen de zenders jongeren van 18 tot 24 jaar informeren over de verkiezingen. Volgens de zenders blijven nu te veel jongeren thuis op de verkiezingsdag. Daar moet verandering in komen, omdat jongeren met een stem kunnen meebeslissen over hun eigen toekomst, aldus de makers.

Onder andere de serie House of Politics, het programma 'Kies wat' van Tim Hofman, de Verkiezingenpodcast en 'Frank & Eva: Welkom bij de club' zijn op het platform te horen en te zien. Dat laatste radioprogramma wordt eenmalig omgedoopt tot Frank & Eva: Welkom Bij Het Stemloket.

Meer uit Politiek

Schoof draagt voorzittershamer ministerraad over aan Jetten

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Dick Schoof heeft de voorzittershamer van de ministerraad symbolisch overgedragen aan de nieuwe minister-president Rob Jetten van D66. Bij binnenkomst op het ministerie vroeg de partijloze oud-premier aan Jetten of alles goed was gegaan met de beëdiging van het kabinet, Jetten kon dat bevestigen. "Dat is dan een goede start," vond Schoof.

9 uur geleden
Protestgeluiden van XR te horen tijdens bordesscène

DEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.

12 uur geleden
Alle ministers en staatssecretarissen van kabinet-Jetten beëdigd

DEN HAAG (ANP) - Alle bewindspersonen van het nieuwe kabinet zijn beëdigd ten overstaan van koning Willem-Alexander. Inclusief premier Rob Jetten zitten achttien ministers en tien staatssecretarissen in het kabinet. De ministers die ook al in het kabinet-Schoof zaten, hoefden niet opnieuw een eed of belofte af te leggen, de staatssecretarissen wel.

13 uur geleden
Koning en Jetten ondertekenen ontslag van kabinet-Schoof

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandag de koninklijke besluiten ondertekend om de bewindslieden van het kabinet-Schoof hun ontslag te verlenen. Premier Rob Jetten zette zijn handtekening er daarna ook onder, om de ministeriële verantwoordelijkheid duidelijk te maken. Dat houdt onder meer in dat hij verantwoordelijk is voor het handelen van de koning.

13 uur geleden
Jetten aangekomen bij Paleis Huis ten Bosch voor beëdiging

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten is bij Paleis Huis ten Bosch in Den Haag aangekomen voor zijn beëdiging als minister-president door koning Willem-Alexander. De eerste D66-premier van het land gaat samen met de rest van zijn aankomende kabinet van D66, VVD en CDA bij de koning langs.

13 uur geleden
Scheidend premier Schoof dankt Nederland voor 'leukste baan'

DEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.

1 dag geleden
Schoof: dat waren twee weken absolute topsport

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."

1 dag geleden