NPO komt deze zomer met themadag over racisme en discriminatie
HILVERSUM (ANP) - De NPO gaat komende zomer tijdens een speciale themadag op televisie, radio en online aandacht besteden aan alle aspecten rond racisme en discriminatie. Dat liet bestuursvoorzitter Shula Rijxman donderdag weten na een bijeenkomst met alle omroepen.
De combinatie van racisme en discriminatie is volgens Rijxman "een urgent thema dat speelt in de harten en hoofden van veel Nederlanders. Dit onderwerp verdient prioriteit." Tijdens de themadag worden kijkers en luisteraars uitgenodigd om mee te praten over de problematiek. "Of het nu gaat om presentatoren, programma's of archiefbeelden: de publieke omroep is van en voor iedereen."
Rijxman geeft daarnaast aan dat er in het audiovisuele archief van de publieke omroep context kan worden geboden bij fragmenten die dit onderwerp raken. "Beelden worden pas verwijderd als omroepen en makers het daar - om hun moverende redenen - over eens zijn", laat ze weten.
De bijeenkomst van de NPO en de omroepen over dit thema werd ingepland naar aanleiding van alle commotie die de laatste tijd is ontstaan over oude programma's waarin (mogelijk) aanstootgevende content voorkomt. Denk bijvoorbeeld aan de Blackface-sketch uit Little Britain, in Nederland uitgezonden door de VPRO. De bijeenkomst van donderdag krijgt binnenkort een vervolg.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
16 uur geleden