
NPO gaat meer samenwerken met VRT, ook om nepnieuws tegen te gaan
HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse en Vlaamse publieke omroep gaan intensief samenwerken. Dat hebben de NPO en de VRT woensdag bekendgemaakt. De samenwerking moet leiden tot het maken en uitwisselen van programma’s, het delen van technologie en innovaties, maar bijvoorbeeld ook tot het ontwikkelen van technieken om desinformatie op te sporen en tegen te gaan.
Een van de eerste concrete projecten is de internationale serie Arcadia, met Monic Hendrickx en Maarten Heijmans. Deze serie zal in het voorjaar van 2023 te zien zijn. Volgens de NPO staan er meer "concrete initiatieven in de steigers".
De bedoeling is dat NPO en VRT door de samenwerking "het aanbod van de omroepen in de beide landen nog zichtbaarder maken op de eigen publieke digitale platformen". De ambitie is om de digitale platformen verder te verrijken door de onderlinge uitwisseling van podcasts en videoreeksen. Daarnaast wordt bekeken of succesvolle acties of projecten bij de ene omroep ook kunnen worden opgezet bij de andere.
Beide landen willen ook de krachten bundelen op het gebied van de bestrijding van desinformatie. "Denk hierbij aan de ontwikkeling van tools die journalisten en mediamakers ondersteunen bij het detecteren van fake news", aldus de NPO.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat een nationaal coördinator meer samenhang gaat brengen in het beleid tegen femicide. Er moet onder meer een "integraal actieplan" komen dat een einde maakt aan het versnipperde beleid, vinden de VVD, GroenLinks-PvdA, D66, NSC en de SP. Die partijen hebben met 82 zetels een meerderheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil met de Tweede Kamer in overleg om te onderzoeken of het zin heeft een "aanjager" aan te stellen die de invoering van beleid tegen femicide kan versnellen. Volgens verantwoordelijk staatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (Volksgezondheid, BBB) kan het gaan om een nationaal coördinator, een regeringscommissaris of een speciaal gezant.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maandagavond is een inzamelingsactie begonnen om 'het Nationale Vuurwerk' dit jaar door te laten gaan. Elk jaar luidt Rotterdam op de Erasmusbrug het nieuwe jaar in met een vuurwerkshow onder die naam. "Dit jaar dreigt die traditie te verdwijnen", aldus de gelijknamige stichting achter de vuurwerkshow. "Door gemeentelijke bezuinigingen is er geen bijdrage meer voor het Nationale Vuurwerk."
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Commissariaat voor de Media (CvdM) heeft omroep Ongehoord Nederland (ON!) een bestuurlijke boete opgelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van het CvdM nadat de omroep maandag video's hierover had geplaatst op X.
5 uur geledenCULEMBORG (ANP) - Supermarktketen ALDI roept een verpakking met kaiserbroodjes terug omdat er mogelijk een bacterie in voorkomt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft ingegrepen bij de blokkade van het Neptunus Familiestadion door een groep pro-Palestijnse betogers. Door de demonstratie moesten ongeveer tweehonderd mensen wachten om naar binnen te gaan.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam blokkeert een groep pro-Palestijnse betogers de ingang van het Neptunus Familiestadion, waar het EK honkbal wordt gespeeld. Enkele tientallen demonstranten zijn tegen de komst van het nationale honkbalteam van Israël dat deelneemt aan het EK.
8 uur geleden