NPO en BNNVARA: geen plannen voor eindejaarsshow met Matthijs
HILVERSUM (ANP) - De NPO en BNNVARA hadden dit jaar geen plannen om een eindejaarsshow met Matthijs van Nieuwkerk te maken. Dat laten de woordvoerders woensdag weten, nadat Shownieuws suggereerde dat dit programma wel zou worden overwogen.
In het verleden maakte Van Nieuwkerk soms speciale uitzendingen rond 31 december. De NPO luidde 2021 uit met onder meer een programma rond Van Nieuwkerk en Rob Kemps over Franse chansons. "Dit jaar staat en stond er niets in de planning", aldus BNNVARA. Dat bevestigt ook de NPO.
Wel zal de NPO op 31 december de oudejaarsconference van Claudia de Breij uitzenden. De cabaretière, die met regelmaat te gast was in De Wereld Draait Door, liet woensdag weten dat zij in haar show een reactie gaat geven op de onthullingen rond het programma. De Volkskrant meldde vrijdag, na gesprekken met zeventig oud-medewerkers, dat Van Nieuwkerk regelmatig redacteuren terroriseerde en kleineerde.
Van Nieuwkerk heeft de samenwerking met BNNVARA inmiddels verbroken. Ook mag hij van de NTR de tv-programma's rond de Top 2000 niet meer presenteren. Of de stekker helemaal uit die programma's wordt getrokken, is nog niet bekend. De NPO heeft een groot onderzoek naar het wangedrag achter de schermen van DWDD aangekondigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
4 minuten geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
22 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft twee nieuwe verdachten aangehouden voor de dodelijke schietpartij aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West vorige maand. Het gaat om twee Amsterdammers van 25 en 36 jaar. Eerder werd al een 24-jarige man uit Amsterdam aangehouden.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Houd bij het maken van wetgeving meer rekening met toekomstige generaties, adviseert de Raad van State aan het kabinet. In zijn jaarverslag schrijft het adviesorgaan dat de politiek zich vaak richt op de problemen en mensen van nu. Dat terwijl besluiten over bijvoorbeeld pensioenen, klimaat, migratie en woningbouw veel langer doorwerken. De raad noemt de optie om de grondwet aan te passen om meer rekening te houden met de gevolgen voor kinderen en kleinkinderen.
1 uur geleden