NPO en BNNVARA: geen plannen voor eindejaarsshow met Matthijs
HILVERSUM (ANP) - De NPO en BNNVARA hadden dit jaar geen plannen om een eindejaarsshow met Matthijs van Nieuwkerk te maken. Dat laten de woordvoerders woensdag weten, nadat Shownieuws suggereerde dat dit programma wel zou worden overwogen.
In het verleden maakte Van Nieuwkerk soms speciale uitzendingen rond 31 december. De NPO luidde 2021 uit met onder meer een programma rond Van Nieuwkerk en Rob Kemps over Franse chansons. "Dit jaar staat en stond er niets in de planning", aldus BNNVARA. Dat bevestigt ook de NPO.
Wel zal de NPO op 31 december de oudejaarsconference van Claudia de Breij uitzenden. De cabaretière, die met regelmaat te gast was in De Wereld Draait Door, liet woensdag weten dat zij in haar show een reactie gaat geven op de onthullingen rond het programma. De Volkskrant meldde vrijdag, na gesprekken met zeventig oud-medewerkers, dat Van Nieuwkerk regelmatig redacteuren terroriseerde en kleineerde.
Van Nieuwkerk heeft de samenwerking met BNNVARA inmiddels verbroken. Ook mag hij van de NTR de tv-programma's rond de Top 2000 niet meer presenteren. Of de stekker helemaal uit die programma's wordt getrokken, is nog niet bekend. De NPO heeft een groot onderzoek naar het wangedrag achter de schermen van DWDD aangekondigd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
10 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
13 minuten geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
6 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
10 uur geleden