NPO 2 past programmering aan na overlijden Aleksej Navalni
HILVERSUM (ANP) - De programmering op NPO 2 is aangepast naar aanleiding van het overlijden van Aleksej Navalni. De zender zendt vrijdagavond om 23.15 uur een documentaire uit over Navalni, een van de meest vooraanstaande Russische oppositieleden die vrijdag op 47-jarige leeftijd in de gevangenis is overleden. Het programma Best Interests komt te vervallen en wordt volgende week vrijdag uitgezonden.
De met een Oscar bekroonde documentaire Navalny, geregisseerd door Daniel Roher, gaat over de vergiftiging van de bekende oppositiepoliticus in 2020. Navalni werd onwel tijdens een Russische binnenlandse vlucht. Internationale experts stelden later vast dat hij was vergiftigd met een zenuwgif.
Hoewel de Russische regering betrokkenheid ontkende, toonde onderzoek van Bellingcat aan dat hij door de Russische geheime dienst was vergiftigd. Met het overlijden van Navalni verliest de Russische president Vladimir Poetin een van zijn meest uitgesproken critici.
Persbureau Reuters meldde het overlijden van Navalni vrijdag op basis van de Russische gevangenisautoriteit. Een woordvoerder van de politicus liet vrijdag weten nog geen bevestiging van zijn overlijden te hebben ontvangen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.
2 uur geledenBREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.
2 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.
6 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.
9 uur geleden