Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NPB: rapport Maccabi-rellen toont professioneel handelen politie

NPB: rapport Maccabi-rellen toont professioneel handelen politie

DEN HAAG (ANP) - Het rapport van de Inspectie Justitie en Veiligheid over het politieoptreden rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv "geeft duidelijk aan hoe goed en professioneel de politie heeft gehandeld op heel onverwachte en onvoorspelbare situaties", reageert Nine Kooiman van politievakbond NPB.

De inspectie concludeerde dat de politie professioneel en met grote inzet heeft geopereerd, maar ook dat de vooraf opgestelde scenario's niet voorzagen in flitsgeweld. Daarbij verplaatsten kleine groepen zich snel en gingen ze gericht op zoek naar Joodse personen. Kooiman vindt het goed dat politiemedewerkers getraind worden om dit tegen te gaan. "Helaas zien we ook dat in tijden van bezuinigingen op de politie de gewenste investeringen hierin dan uitblijven."

Rond de wedstrijd afgelopen november werden op meerdere plekken in Amsterdam fans van Maccabi Tel Aviv of mensen met een Joodse achtergrond bedreigd, geïntimideerd en mishandeld.

Meer uit Binnenland

Zelensky bij NAVO-top voorlopig alleen welkom bij diner op paleis

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bij de komende NAVO-top in Den Haag geen plaats bij officiële vergaderingen. Hij is wel welkom voor het diner op het paleis waarvoor de koning de NAVO-leiders heeft uitgenodigd, blijkt uit het officiële programma voor de top.

37 minuten geleden
Pabo-studenten Almere krijgen na opleiding baan en woning

ALMERE (ANP) - Wie de pabo-opleiding in Almere heeft afgerond, krijgt een fulltimebaan als leraar en een huis. Dat beloven de gemeente Almere, hogeschool Windesheim, de Almeerse schoolbesturen, woningcorporaties en een makelaar aan studenten. Afgestudeerden kunnen er vanaf september 2025 aanspraak op maken.

3 uur geleden
Odido-klanten hebben problemen met internet, tv en bellen

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido hebben maandagmiddag problemen met internetten, tv kijken en bellen via een vaste telefoon. Het probleem speelt volgens de telecomaanbieder op verschillende plekken in Nederland.

3 uur geleden
Ook TU Eindhoven bevriest samenwerking met Israël

EINDHOVEN (ANP) - Ook de TU Eindhoven (TU/e) gaat voorlopig geen nieuwe samenwerkingen aan met instellingen in Israël vanwege "de humanitaire catastrofe" in Gaza. De universiteit bevriest ook de samenwerking met de Israëlische universiteit Technion, die "onmiskenbaar sterke banden" heeft met de defensiesector.

3 uur geleden
Bonaire voert verhoogde veiligheidsmaatregelen in

KRALENDIJK (ANP) - Op Bonaire zijn verhoogde veiligheidsmaatregelen ingevoerd vanwege een forse toename van het aantal geweldsdelicten op het eiland. Zo kan er de komende maanden in verschillende delen van het eiland preventief worden gefouilleerd op straat. Gezaghebber John Soliano sprak onlangs zijn zorgen hierover uit en riep de gemeenschap op agressiviteit te bannen uit de samenleving.

3 uur geleden
Advies kabinet aan ouders: geen sociale media onder de 15 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat ouders adviseren om kinderen onder de 15 jaar geen sociale media als TikTok en Instagram te laten gebruiken, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd en Preventie, VVD) komt binnenkort met een advies hierover. De demissionaire bewindsman gaat ook aanraden dat kinderen pas vanaf groep acht van de basisschool een smartphone krijgen.

5 uur geleden
Nederlandse kapitein Madleen opgevangen in Jordanië

AMMAN (ANP) - Mark van Rennes, de Nederlandse kapitein van het schip Madleen dat met hulpgoederen naar Gaza wilde varen, is opgevangen in Jordanië door het Nederlandse consulaat. Dat meldt zijn zus Katja maandagmiddag. Hij is net de grens over en reist verder naar Amman. Vanaf daar vliegt hij naar huis. Hij komt woensdag om 14.45 uur aan op Schiphol.

5 uur geleden