Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOW-loket blijft rustig in vijfde periode

NOW-loket blijft rustig in vijfde periode

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV heeft in de eerste twee weken na opening van een nieuw loket ruim 19.000 aanvragen binnengekregen voor loonsteun vanwege de coronamaatregelen. Daarmee is de vijfde periode voor de zogeheten Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) nog altijd rustiger dan voorgaande periodes.

Van alle aanvragen zijn er nu al 13.000 goedgekeurd. Dat zijn bedrijven met in totaal 275.000 werknemers in dienst. Die bedrijven ontvingen hun eerste voorschotten van in totaal 294 miljoen euro. Later volgen nog twee termijnen.

De meeste bedrijven die een aanvraag deden komen uit de horecasector, een kleine 5800. Ook de overige commerciële dienstverlening en de detailhandel waren goed vertegenwoordigd, al waren die met zo'n 2000 en ruim 1300 aanvragen wel aanzienlijk kleiner.

De voorwaarden in deze periode zijn dezelfde als bij het voorgaande pakket. Om in aanmerking te komen moeten werkgevers minimaal 20 procent omzetverlies kunnen aantonen over een periode van drie maanden. De overheid vergoedt maximaal 85 procent van de loonkosten. Dit gebeurt bij ondernemingen waar door de coronacrisis alle inkomsten zijn weggevallen.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig na drie verliesdagen op rij

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?

1 uur geleden
AI-chipbedrijf Micron beloont personeel in Taiwan met forse bonus

BOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
Roep in Verenigde Staten om nieuwe regels voor regulering van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.

2 uur geleden
Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

3 uur geleden
Meer bedrijven failliet in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.

3 uur geleden
OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

6 uur geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

7 uur geleden