Novo Nordisk stopt miljarden in Franse fabriek voor afslankmiddelen
CHARTRES (ANP/BLOOMBERG) - De Deense farmaceut Novo Nordisk gaat 2,1 miljard euro investeren om de productie in Frankrijk uit te breiden. Er is momenteel een enorme vraag naar afslankmiddelen van het concern, dat daar bijna niet aan kan voldoen. De Franse president Emmanuel Macron zal de investering later donderdag officieel bekendmaken.
De investering zou gaan naar een fabriek in Chartres, een stad ten zuidwesten van Parijs. Eerder dit jaar maakte Novo Nordisk bekend 130 miljoen euro te investeren in diezelfde locatie, ook om de productie uit te breiden. Momenteel werken er 1450 mensen in de fabriek.
Novo Nordisk is door populaire diabetesmedicijnen Wegovy en Ozempic razendsnel uitgegroeid tot het waardevolste bedrijf van Europa. Beide medicijnen worden ook gebruikt als afslankmiddel sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk ze aanprezen op sociale media.
Door het succes kampt het bedrijf met grote productieproblemen. Eerder deze maand maakte Novo Nordisk al bekend om die reden meer dan 6 miljard dollar (zo'n 5,5 miljard euro) te investeren in een nieuwe fabriek.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
4 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
44 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De kosten van de honderden vluchten die KLM heeft moeten annuleren in de afgelopen dagen door het extreme winterweer lopen waarschijnlijk in de tientallen miljoenen, zegt luchtvaarteconoom Rogier Lieshout van onderzoeksbureau Beelining. De precieze omvang van de schade is volgens hem echter nog moeilijk te bepalen. KLM zelf geeft vooralsnog geen commentaar op de financiële gevolgen en verwijst naar de eerstekwartaalcijfers die eind april worden gepubliceerd.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketens Jumbo en Albert Heijn verwachten in de loop van de dag en donderdag de bevoorrading van hun supermarkten weer op orde te hebben. In verscheidene filialen zijn schappen leeg. Door het winterse weer is vooral de levering van de versproducten verhinderd, zoals groenten en fruit.
59 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Het grote Noorse olie- en gasconcern Equinor is voorlopig niet van plan terug te keren naar Venezuela. Dat heeft Equinor-topman Anders Opedal gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakte woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore-windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.
1 uur geleden