Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Novo Nordisk boekt flink meer winst met afslankmedicijnen

Novo Nordisk boekt flink meer winst met afslankmedicijnen

BAGSVAERD (ANP/AFP) - De Deense medicijnfabrikant Novo Nordisk heeft de winst vorig jaar flink zien stijgen. Het bedrijf deed goede zaken met zijn diabetes- en obesitasmedicijnen Wegovy en Ozempic. Beide medicijnen worden massaal gebruikt als afslankmiddel en dankzij de sterke vraag is de onderneming in korte tijd uitgegroeid tot het waardevolste beursbedrijf van Europa.

Sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk de diabetesmedicijnen Wegovy en Ozempic op sociale media aanprezen als afslankmiddel, kan Novo Nordisk nauwelijks aan de vraag voldoen. De verkopen van de afslankmiddelen stegen vorig jaar met 42 procent tot 215 miljard Deense kroon (bijna 29 miljard euro). De totale omzet nam toe met 36 procent tot 232 miljard Deense kroon. De nettowinst nam toe met 51 procent tot bijna 84 miljard Deense kroon (ruim 11 miljard euro).

"We zijn erg blij met de sterke prestaties in 2023, die weerspiegelen dat meer dan 40 miljoen mensen nu profiteren van onze innovatieve diabetes- en obesitasbehandelingen", zei topman Lars Fruergaard Jørgensen. In 2024 zal de focus volgens de topman blijven liggen op het bereiken van meer patiënten, het ontwikkelen en uitbreiden van nieuwe medicijnen en de aanzienlijke uitbreiding van de productiecapaciteit.

Beurswaarde

Novo Nordisk steeg op de beurs in Kopenhagen ruim 4 procent na de resultaten. Het bedrijf wist daarmee als tweede Europese onderneming ooit de grens van omgerekend 500 miljard dollar aan beurswaarde te passeren. Novo Nordisk verstevigde daarmee zijn positie als waardevolste Europese beursgenoteerde onderneming. Het aandeel werd vorig jaar al 60 procent meer waard.

Het Franse luxeconcern LVMH, eigenaar van merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Givenchy, wist als eerste Europese bedrijf de mijlpaal van 500 miljard dollar te doorbreken. Dat bedrijf wist die beurswaarde echter niet vast te houden en werd door de Deense farmaceut van de troon gestoten.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

4 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

6 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

6 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

8 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

10 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

21 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

23 uur geleden