Novo Nordisk boekt flink meer winst met afslankmedicijnen
BAGSVAERD (ANP/AFP) - De Deense medicijnfabrikant Novo Nordisk heeft de winst vorig jaar flink zien stijgen. Het bedrijf deed goede zaken met zijn diabetes- en obesitasmedicijnen Wegovy en Ozempic. Beide medicijnen worden massaal gebruikt als afslankmiddel en dankzij de sterke vraag is de onderneming in korte tijd uitgegroeid tot het waardevolste beursbedrijf van Europa.
Sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk de diabetesmedicijnen Wegovy en Ozempic op sociale media aanprezen als afslankmiddel, kan Novo Nordisk nauwelijks aan de vraag voldoen. De verkopen van de afslankmiddelen stegen vorig jaar met 42 procent tot 215 miljard Deense kroon (bijna 29 miljard euro). De totale omzet nam toe met 36 procent tot 232 miljard Deense kroon. De nettowinst nam toe met 51 procent tot bijna 84 miljard Deense kroon (ruim 11 miljard euro).
"We zijn erg blij met de sterke prestaties in 2023, die weerspiegelen dat meer dan 40 miljoen mensen nu profiteren van onze innovatieve diabetes- en obesitasbehandelingen", zei topman Lars Fruergaard Jørgensen. In 2024 zal de focus volgens de topman blijven liggen op het bereiken van meer patiënten, het ontwikkelen en uitbreiden van nieuwe medicijnen en de aanzienlijke uitbreiding van de productiecapaciteit.
Beurswaarde
Novo Nordisk steeg op de beurs in Kopenhagen ruim 4 procent na de resultaten. Het bedrijf wist daarmee als tweede Europese onderneming ooit de grens van omgerekend 500 miljard dollar aan beurswaarde te passeren. Novo Nordisk verstevigde daarmee zijn positie als waardevolste Europese beursgenoteerde onderneming. Het aandeel werd vorig jaar al 60 procent meer waard.
Het Franse luxeconcern LVMH, eigenaar van merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Givenchy, wist als eerste Europese bedrijf de mijlpaal van 500 miljard dollar te doorbreken. Dat bedrijf wist die beurswaarde echter niet vast te houden en werd door de Deense farmaceut van de troon gestoten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
42 minuten geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Tijdelijk Noodfonds Energie wil snel met de nieuwe coalitie spreken over een vlotte heropening vanwege de kou. "We maken een koudere winter mee dan de afgelopen jaren. De energievraag is hoog en veel gezinnen moeten noodgedwongen de keuze maken tussen stoken of koken", zegt het Noodfonds vrijdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland moet zich bij het verhogen van de defensie-uitgaven niet richten op tanks, maar op zaken waarin Nederland uitblinkt. Dat betogen economen van De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag na nieuw onderzoek.
2 uur geleden