Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Novo Nordisk boekt flink meer winst met afslankmedicijnen

Novo Nordisk boekt flink meer winst met afslankmedicijnen

BAGSVAERD (ANP/AFP) - De Deense medicijnfabrikant Novo Nordisk heeft de winst vorig jaar flink zien stijgen. Het bedrijf deed goede zaken met zijn diabetes- en obesitasmedicijnen Wegovy en Ozempic. Beide medicijnen worden massaal gebruikt als afslankmiddel en dankzij de sterke vraag is de onderneming in korte tijd uitgegroeid tot het waardevolste beursbedrijf van Europa.

Sinds beroemdheden als Kim Kardashian en Elon Musk de diabetesmedicijnen Wegovy en Ozempic op sociale media aanprezen als afslankmiddel, kan Novo Nordisk nauwelijks aan de vraag voldoen. De verkopen van de afslankmiddelen stegen vorig jaar met 42 procent tot 215 miljard Deense kroon (bijna 29 miljard euro). De totale omzet nam toe met 36 procent tot 232 miljard Deense kroon. De nettowinst nam toe met 51 procent tot bijna 84 miljard Deense kroon (ruim 11 miljard euro).

"We zijn erg blij met de sterke prestaties in 2023, die weerspiegelen dat meer dan 40 miljoen mensen nu profiteren van onze innovatieve diabetes- en obesitasbehandelingen", zei topman Lars Fruergaard Jørgensen. In 2024 zal de focus volgens de topman blijven liggen op het bereiken van meer patiënten, het ontwikkelen en uitbreiden van nieuwe medicijnen en de aanzienlijke uitbreiding van de productiecapaciteit.

Beurswaarde

Novo Nordisk steeg op de beurs in Kopenhagen ruim 4 procent na de resultaten. Het bedrijf wist daarmee als tweede Europese onderneming ooit de grens van omgerekend 500 miljard dollar aan beurswaarde te passeren. Novo Nordisk verstevigde daarmee zijn positie als waardevolste Europese beursgenoteerde onderneming. Het aandeel werd vorig jaar al 60 procent meer waard.

Het Franse luxeconcern LVMH, eigenaar van merken als Louis Vuitton, Christian Dior en Givenchy, wist als eerste Europese bedrijf de mijlpaal van 500 miljard dollar te doorbreken. Dat bedrijf wist die beurswaarde echter niet vast te houden en werd door de Deense farmaceut van de troon gestoten.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

3 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

3 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

5 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

13 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

14 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

16 uur geleden