November nat, kouder en zonnig verlopen
DEN HAAG (ANP) - November 2019 is natter en iets kouder verlopen dan de gemiddelde novembermaand. Dat meldt Weeronline. Gemiddeld viel over Nederland 95 millimeter regen, tegen 82 normaal. Dat is veel meer dan vorig jaar, toen in november slechts 30 millimeter viel.
Een kletsnatte eerste week en een regenachtig slot van de maand zorgden voor een nattere november dan gebruikelijk. De meeste neerslag viel in Noord-Holland, met 120 tot 150 millimeter. Zeeuws-Vlaanderen, Noord-Brabant en het noorden van Groningen kregen met 60 tot 80 millimeter de minste regen te verwerken. Uitschieter was 11 november: op de dag van Sint-Maarten viel in Aalsmeer 38 millimeter regen.
De temperatuur kwam in De Bilt uit op een gemiddelde van 6,5 graden, tegen 6,7 normaal. De eerste en laatste week van de maand verliepen zacht, maar door koude weken halverwege de maand lag de gemiddelde temperatuur deze november iets lager dan normaal.
Veel zonuren
Temperatuurrecords werden niet gemeten. Op 2 november werd in het Zeeuwse Westdorpe de hoogste temperatuur genoteerd: 15,7 graden. Het koudst werd het in de nacht van 20 november. Toen daalde het kwik in het Brabantse Woensdrecht naar -4,7 graden. Ook in de rest van het land vroor het op veel plekken, waardoor voor het eerst op grote schaal moest worden gestrooid.
Hoewel de maand natter en koeler dan normaal verliep, kende november een bovengemiddeld aantal zonuren. Met name in het zuiden kwam het op veel plekken tot meer dan tachtig uur zon, ruim twintig meer dan normaal. In het noorden van het land liet de zon zich beduidend minder vaak zien: zo'n zestig uur. Dat was alsnog een gemiddeld aantal voor november.
Meer uit Binnenland
LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Joran van der Sloot heeft in Peru gevraagd om een overplaatsing naar een andere gevangenis, melden de Peruaanse nieuwszenders America TV en Canal N. Volgens Van der Sloot wordt hij in de instelling waar hij nu vastzit met de dood bedreigd door medegevangenen.
4 minuten geledenASSEN (ANP) - Tijdens de Drentse 'stikstofmars' van woensdag hebben 15 mensen een officiële politiewaarschuwing gehad voor het rijden zonder kentekenplaat. Die waarschuwing staat geregistreerd in de politiesystemen. "Ze hebben geen boete gekregen", laat een woordvoerder van de politie Noord-Nederland weten. "Bij een volgende overtreding zal dat (in principe) wel het geval zijn."
10 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Op vrijdagochtend hebben vanaf ongeveer 07.00 tot 09.00 uur al een kleine 10.000 mensen de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. Hiervoor hanteert de vervoerder een uitzonderlijke dienstregeling, met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
24 minuten geledenWIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond 10 augustus met een trekker in het noorden van Friesland op de snelweg A31 reden, krijgen toch geen bekeuring. Eerder zei de politie boetes aan hen uit te gaan delen en ook te gaan achterhalen van wie de trekkers waren waarbij de kentekens waren afgeplakt. Maar na onderzoek van de politie blijkt dat "de basis" ontbreekt "om achteraf bekeuringen uit te schrijven", laat een woordvoerder van de politie Noord-Nederland weten.
1 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - In het hoge noorden van Groningen is vrijdagochtend vroeg een aardbeving geweest. Volgens voorlopige metingen van het KNMI had die een magnitude van 2,8. Daarmee zou het de zwaarste beving sinds maart zijn. Toen was er een trilling met een kracht van 3,0 in de buurt van Assen.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - De politie heeft bij een incident aan het Stationsplein in Sittard op een verdachte geschoten. Die raakte daarbij gewond aan zijn been, zo laat de politie in een bericht op de website weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO heeft donderdag een "constructief" gesprek gehad met kabinetsleden over de stikstofaanpak. De boerenlobbyorganisatie stelt onder meer de toezegging te hebben gekregen "dat er ruimte is om het stikstofpakket stevig te verbeteren". "Bij het kabinet merken we grote bereidheid om hier met LTO en NAJK uit te komen."
13 uur geleden