Novavax claimt coronavaccin met hoge effectiviteit
GAITHERSBURG/LONDEN (ANP/RTR) - Het coronavaccin van het Amerikaanse biotechbedrijf Novavax beschermt bij negen op de tien mensen tegen Covid-19, stelt het bedrijf op basis van een klinische test in het Verenigd Koninkrijk. Het middel zou bijna net zo effectief zijn tegen de Britse variant van het virus, zou uit voorlopige resultaten blijken.
Bij de proef werden 15.000 mensen tussen 18 en 84 jaar betrokken. De resultaten worden naar verwachting gebruikt bij de aanvraag voor goedkeuring van het vaccin in het Verenigd Koninkrijk, de EU-lidstaten en andere landen.
De Britse premier Boris Johnson sprak op Twitter van goed nieuws. De vaccins worden na goedkeuring volgens hem geproduceerd in een fabriek in Teesside in het noordoosten van Engeland. Het VK heeft 60 miljoen doses besteld.
De Europese Commissie meldde vorige maand dicht bij de aankoop van 100 miljoen doses van het Novavax-vaccin te zijn, met een optie op nog eens zoveel. Het is een van de acht vaccins waar de EU en dus ook Nederland op inzet.
Vaccins die al in gebruik zijn, die van Moderna en Pfizer/BioNTech, hebben een effectiviteit van meer dan 90 procent.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
35 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
2 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
8 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
8 uur geleden