Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Novartis schikt rechtszaak voor 642 miljoen

Novartis schikt rechtszaak voor 642 miljoen

HANOVER (ANP/AFP) - Het Zwitserse farmaciebedrijf Novartis is akkoord met een schikking van 642 miljoen dollar (570 miljoen euro) in een rechtszaak in de Verenigde Staten waarin het bedrijf onder andere werd beschuldigd van betaling van smeergeld aan artsen. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie bekend.

Een deel van de regeling had betrekking op het gebruik van het bedrijf van drie stichtingen om betalingen van patiënten te stallen die het multiple sclerose-geneesmiddel Gilenya en nierkanker-medicijn Afinitor afnamen. Een ander deel van de schikking was gericht op het omkopen van artsen om medicijnen van het bedrijf voor te schrijven.

Novartis heeft volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie jarenlang geprobeerd om artsen met allerlei beloningen te overreden om meer medicijnen van het bedrijf voor te schrijven. Artsen werden bijvoorbeeld riant betaald voor spreekbeurten waarin geneesmiddelen van het bedrijf werden aangeprezen. Het bedrijf gaf daar volgens Justitie honderden miljoenen dollars aan uit.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger geopend, beleggers wachten op cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.

4 minuten geleden
Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.

1 uur geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

1 uur geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

2 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

2 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

3 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

5 uur geleden