Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Novartis gaat door met Covid-medicijn na positieve resultaten

Novartis gaat door met Covid-medicijn na positieve resultaten

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse farmaceutische concern Novartis gaat door met de ontwikkeling van een potentieel medicijn tegen Covid-19 na veelbelovende testresultaten. Laboratoriumonderzoek toont volgens het bedrijf aan dat ensovibep, zoals het middel heet, ook werkt tegen de omikronvariant van het coronavirus.

Volgens Novartis, dat samen met partner Molecular Partners werkt aan het middel, hebben Covidpatiënten die de behandeling volgden een 78 procent lager risico op spoedeisende hulp, ziekenhuisopname of overlijden. Ook zorgde het middel in acht dagen voor een vermindering van de hoeveelheid virus in het lichaam. Aan het onderzoek namen 407 mensen deel. De medicijnfabrikant zal de gegevens deze maand met regelgevers delen en een grotere proef starten om de resultaten zo snel mogelijk te bevestigen.

Als het middel wordt goedgekeurd, zal de behandeling van Novartis de eerste zijn die het spike-eiwit van het coronavirus op meerdere manieren aanvalt, waardoor het mogelijk beter werkt tegen huidige en toekomstige varianten. Dan zou het een nuttige aanvulling kunnen zijn op het groeiende arsenaal aan middelen tegen Covid, waarvan sommige minder effectief zijn gebleken tegen de omikronvariant.

Infuus

In tegenstelling tot de Covid-pillen van Pfizer en Merck wordt het geneesmiddel van Novartis toegediend via een infuus, waardoor een doktersbezoek noodzakelijk is.

Novartis zei verder dat het ensovibep in licentie wil nemen van zijn partner Molecular, die daarvoor een betaling van 150 miljoen Zwitserse frank (144 miljoen euro) ontvangt. Novartis wordt verantwoordelijk voor de ontwikkeling, productie en verkoop van het geneesmiddel.

Meer uit Financieel

ACM onderzoekt vier warmteleveranciers om te hoge winsten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.

11 minuten geleden
Groene belegger wil uitleg Shell over financiële risico's fossiel

AMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.

34 minuten geleden
Staat pleit voor verlengen ingreep ondernemingskamer bij Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering pleit voor een onderzoek van de ondernemingskamer bij chipmaker Nexperia, waarmee ook de ingrepen van rechters bij het bedrijf blijven staan. Dat zeiden advocaten van de Staat, die als belanghebbende bij de rechtszaak is betrokken. De ondernemingskamer schorste in oktober de Chinese topman Wing Zhang en zette zijn bedrijf Wingtech op afstand als aandeelhouder vanwege vermoedens van mismanagement en belangenverstrengeling.

1 uur geleden
Nederlands bedrijf werkt samen met marktleider aan dronedefensie

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.

1 uur geleden
Shell en Exxon verkopen gasvelden in de Britse Noordzee toch niet

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."

1 uur geleden
Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

2 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

3 uur geleden