Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Notulen bevestigen dat ECB nog niet denkt aan afbouwen steun

Notulen bevestigen dat ECB nog niet denkt aan afbouwen steun

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) denkt echt nog niet aan het afbouwen van steunmaatregelen. Dit maken economen van ING op uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de centrale bank. De stukken wijzen er volgens de kenners ook op dat een ruime meerderheid van de beleidsbepalers de nieuwe strategie van de ECB serieus neemt en daar naar handelt.

ECB-president Christine Lagarde hintte na afloop van de vergadering in juli al op een langdurigere steun voor de economie van de eurozone om het herstel uit de coronacrisis te stutten. Ze benadrukte dat ze het oké vond als de inflatie tijdelijk wat hoger uitkomt. Zo'n situatie hoefde er volgens haar niet direct te leiden tot het stoppen met de steun. De ECB pompt maandelijks nog altijd miljarden in de economie van de eurozone en de rentetarieven bevinden zich op een historisch laag niveau.

Volgens de economen van ING laten de notulen zien dat er op de bijeenkomst een zeer intensief debat is gevoerd over de uitvoering van de nieuwe strategie. De ECB kondigde eerder vorige maand namelijk een strategiewijziging aan. Daarbij is het inflatiedoel voor de eurozone veranderd van 'dichtbij, maar lager dan 2 procent' naar '2 procent'. Die opwaartse bijstelling lijkt de beleidsmakers van de ECB wat meer ruimte te bieden om met de opgelopen inflatie om te gaan.

De kenners bij ING geven aan dat de ECB hiermee een verdere 'Dovish-shift' in gang heeft gezet. Daarmee doelen ze op de tweestrijd bij centrale banken tussen zogeheten duiven en haviken. Centrale bankiers die als duiven te boek staan zijn over het algemeen voorstander van een rekkelijker monetair beleid, waarbij rentetarieven laag worden gehouden om economische groei te stimuleren. Met deze koers onderscheidt de ECB zich van de Amerikaanse Federal Reserve, waar de discussie nu vooral gaat over het beste moment om te stoppen met steun.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend in aanloop naar kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.

2 uur geleden
CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

3 uur geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

4 uur geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

5 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

5 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

6 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

6 uur geleden