Noslin bezorgt Fortuna Sittard late thuiszege op RKC Waalwijk
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft dankzij een laat doelpunt van middenvelder Tijjani Noslin op eigen veld afgerekend met RKC Waalwijk: 1-0. Door de tweede Eredivisiezege op rij, iets wat de Limburgers dit seizoen nog niet eerder was gelukt, stijgt de ploeg van trainer Danny Buijs naar de negende plek. RKC staat alleen op basis van een beter doelsaldo een plek boven nummer 16 Almere City FC.
De thuisploeg had voor de rust de betere kansen en hield het zwak spelende RKC veel op de eigen helft. Het leverde kopkansen op voor Noslin en de Braziliaan Rodrigo Guth, maar beiden mikten op aangeven van de opgekomen aanvoerder Ivo Pinto net over.
RKC beet na rust meer van zich af. De eerste kans was voor Michiel Kramer, maar de normaliter kopsterke spits zette zijn hoofd niet goed achter de bal na een hoekschop. 20 minuten voor tijd haalde Fortuna-doelman Ivor Pandur een poging van invaller Reuven Niemeijer goed uit de hoek.
In de 87e minuut kroonde Noslin zich alsnog tot matchwinner door op aangeven van Pinto van dichtbij in te tikken. De middenvelder vierde dat door zijn shirt uit te trekken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
15 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
17 uur geleden