Noslin bezorgt Fortuna Sittard late thuiszege op RKC Waalwijk
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft dankzij een laat doelpunt van middenvelder Tijjani Noslin op eigen veld afgerekend met RKC Waalwijk: 1-0. Door de tweede Eredivisiezege op rij, iets wat de Limburgers dit seizoen nog niet eerder was gelukt, stijgt de ploeg van trainer Danny Buijs naar de negende plek. RKC staat alleen op basis van een beter doelsaldo een plek boven nummer 16 Almere City FC.
De thuisploeg had voor de rust de betere kansen en hield het zwak spelende RKC veel op de eigen helft. Het leverde kopkansen op voor Noslin en de Braziliaan Rodrigo Guth, maar beiden mikten op aangeven van de opgekomen aanvoerder Ivo Pinto net over.
RKC beet na rust meer van zich af. De eerste kans was voor Michiel Kramer, maar de normaliter kopsterke spits zette zijn hoofd niet goed achter de bal na een hoekschop. 20 minuten voor tijd haalde Fortuna-doelman Ivor Pandur een poging van invaller Reuven Niemeijer goed uit de hoek.
In de 87e minuut kroonde Noslin zich alsnog tot matchwinner door op aangeven van Pinto van dichtbij in te tikken. De middenvelder vierde dat door zijn shirt uit te trekken.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
39 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
50 minuten geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
4 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
11 uur geleden