NOS wil Journaaldreiger Tarik Z. alsnog laten vervolgen
HILVERSUM (ANP) - De NOS en NPO willen dat het Openbaar Ministerie alsnog Tarik Z. vervolgt voor bedreiging na een video die hij op Instagram had geplaatst. De omroeporganisaties hadden aangifte gedaan tegen de man die in 2015 met een neppistool de studio van het NOS Journaal binnendrong, maar het OM vond de video niet strafbaar. Via een procedure bij het gerechtshof proberen de NOS en NPO nu alsnog vervolging af te dwingen, meldt de omroep op de website.
In de video van afgelopen februari stelt Z. zich voor als "de jongen die zes jaar geleden de NOS is binnengevallen". Na zes jaar mediastilte zegt de man in de video te zijn teruggekomen om iedereen te waarschuwen. "Het verschijnen van de video van Tarik Z. heeft veel indruk gemaakt op iedereen die voor de NOS werkt", zei NOS-directeur Gerard Timmer daar destijds over. "Vanzelfsprekend komen er herinneringen terug. Wat zes jaar geleden door de collega’s is ervaren, draag je mee. Zoals dat met gevoelens van onveiligheid gaat."
Z. drong op 29 januari 2015 gewapend met een gaspistool de studio van het NOS Journaal binnen om zendtijd te eisen. Hij werd kort na zijn actie overmeesterd. Z. werd veroordeeld tot 40 maanden gevangenisstraf, waarvan 24 voorwaardelijk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer heeft vrijdagochtend een steekincident plaatsgevonden. Daarbij heeft de politie één verdachte aangehouden. Een persoon raakte gewond.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zorg voor kinderen in een kwetsbare positie komt "steeds meer in het gedrang", zien kinderrechters. Door de tekorten aan personeel en opvangplekken in de jeugdhulp en jeugdbescherming kunnen beslissingen van rechters over bijvoorbeeld kinderbeschermingsmaatregelen of een straf niet altijd worden uitgevoerd.
16 minuten geledenSPAKENBURG (ANP) - De politie heeft nog geen nieuwe aanhoudingen verricht na de grote vechtpartij die donderdag uitbrak bij SV Spakenburg. Na afloop van de bekerwedstrijd tegen FC Twente trokken tientallen toeschouwers het veld op en gingen met elkaar op de vuist. In totaal werd één persoon aangehouden voor het vernielen van een hek.
21 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De rechtbank heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan de 23-jarige Ayoub M. uit Amersfoort voor de dodelijke steekpartij aan de voet van de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. De rechtbank acht hem volledig ontoerekeningsvatbaar en legt hem daarom geen celstraf op. "De afschuwelijke feiten kunnen hem niet worden aangerekend, hij was volledig psychotisch", aldus de rechtbank in het vonnis.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Heel wat agrariërs zijn op de trekker gekomen. Op een van de landbouwvoertuigen staat een groot bord met een oproep aan de Amerikaanse president Donald Trump: 'Trump help please. Make farming great again!'. Farmers Defence Force (FDF) had via sociale media opgeroepen tot de protestactie.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics NMDL in Rijswijk kan een 'prijs' krijgen voor de grootste privacyschender, de Big Brother Award. Cybercriminelen drongen in juli binnen in de computersystemen van het bedrijf, dat bevolkingsonderzoeken naar baarmoederhalskanker verwerkte, en maakten de gegevens van honderdduizenden vrouwen buit. Het lab bracht dat pas een maand later naar buiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
4 uur geleden