NOS: technische problemen lijken verholpen
HILVERSUM (ANP) - De technische problemen van de NOS door de stroomstoring in het gebouw in Hilversum lijken nu toch verholpen. Dat laat de NOS via Twitter weten.
Het gebouw werd dinsdag om 05.00 uur getroffen door de storing. Voor de uitzendingen van het NOS Journaal moest dinsdagochtend worden uitgeweken naar de studio in Den Haag. Heel vroeg in de ochtend las nieuwslezer Mark Visser het radiobulletin voor op de televisie omdat er geen filmpjes konden worden uitgezonden. Ook waren er in het journaal beelden vanuit de studio van het NOS Radio 1 Journaal te zien. Die radio-uitzending ging ondanks de storing wel door.
De app, de website en Teletekst konden door de storing dinsdagochtend ook enige tijd niet worden ververst. Vanaf 11.00 uur kwam het NOS Journaal weer uit Hilversum. Maar daarna meldde de NOS dat de problemen nog niet helemaal waren opgelost. Maar nu lijkt dat wel het geval. De NOS doet nog onderzoek naar de oorzaak van de storing.
Gemiddeld kijken tussen 07.00 en 10.00 uur een half miljoen mensen naar de journaals. Het ochtendjournaal om 08.00 uur wordt het best bekeken met gemiddeld 350.000 kijkers. Volgens de NOS worden de app, website en Teletekst door honderdduizenden mensen gezien.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Het is heel druk, maar tegelijkertijd ook erg gemoedelijk", zegt een woordvoerder van Pride Amsterdam over de Canal Parade die zaterdagmiddag werd gehouden op de Amsterdamse grachten. "We horen van veel mensen dat ze het zo belangrijk vonden om zich juist nu te laten zien."
2 uur geledenHOORN (ANP) - In Hoorn hebben zaterdagochtend vroeg twee schietincidenten plaatsgevonden die mogelijk verband houden met elkaar. Bij beide incidenten is niemand gewond geraakt, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Richting het drukste moment van Zwarte Zaterdag staan er grote files op de wegen naar Zuid-Europa. In Frankrijk staan vakantiegangers lang in de file tussen Lyon en Marseille. In de Zwitserse Gotthardtunnel staat het verkeer richting Italiƫ zelfs nagenoeg stil in zuidelijke richting, meldt de ANWB.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in de Canal Parade in Amsterdam meegevaren op een kleine boot van de organisatie. Hij werd vergezeld door Pride-directeur Lucien Spee.
7 uur geledenBABBERICH (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden die betrokken was bij het ernstige ongeval op de A12 afgelopen vrijdag. De politie bevestigt dat het gaat om de 59-jarige bestuurder van de achterste vrachtwagen uit het Duitse Endorf, na berichtgeving van Omroep Gelderland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kades langs de route van de Canal Parade zijn volgelopen met mensen die gaan kijken naar de botenparade. Ook liggen er veel bootjes. Tachtig versierde schepen dragen tijdens de Canal Parade de themaboodschap uit van deze WorldPride: Unity (eenheid), met veel muziek en dans.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een pand van ING Private Banking op de Herengracht in het centrum van Amsterdam is beklad met rode verf. Dat is vermoedelijk in de nacht van vrijdag op zaterdag gebeurd. De politie bevestigt de bekladding en zegt al buurtonderzoek te hebben gedaan. Ook wordt onderzocht of er camerabeelden zijn.
8 uur geleden