NOS: technische problemen lijken verholpen
HILVERSUM (ANP) - De technische problemen van de NOS door de stroomstoring in het gebouw in Hilversum lijken nu toch verholpen. Dat laat de NOS via Twitter weten.
Het gebouw werd dinsdag om 05.00 uur getroffen door de storing. Voor de uitzendingen van het NOS Journaal moest dinsdagochtend worden uitgeweken naar de studio in Den Haag. Heel vroeg in de ochtend las nieuwslezer Mark Visser het radiobulletin voor op de televisie omdat er geen filmpjes konden worden uitgezonden. Ook waren er in het journaal beelden vanuit de studio van het NOS Radio 1 Journaal te zien. Die radio-uitzending ging ondanks de storing wel door.
De app, de website en Teletekst konden door de storing dinsdagochtend ook enige tijd niet worden ververst. Vanaf 11.00 uur kwam het NOS Journaal weer uit Hilversum. Maar daarna meldde de NOS dat de problemen nog niet helemaal waren opgelost. Maar nu lijkt dat wel het geval. De NOS doet nog onderzoek naar de oorzaak van de storing.
Gemiddeld kijken tussen 07.00 en 10.00 uur een half miljoen mensen naar de journaals. Het ochtendjournaal om 08.00 uur wordt het best bekeken met gemiddeld 350.000 kijkers. Volgens de NOS worden de app, website en Teletekst door honderdduizenden mensen gezien.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiƫle problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.
8 uur geleden