NOS: technische problemen lijken verholpen
HILVERSUM (ANP) - De technische problemen van de NOS door de stroomstoring in het gebouw in Hilversum lijken nu toch verholpen. Dat laat de NOS via Twitter weten.
Het gebouw werd dinsdag om 05.00 uur getroffen door de storing. Voor de uitzendingen van het NOS Journaal moest dinsdagochtend worden uitgeweken naar de studio in Den Haag. Heel vroeg in de ochtend las nieuwslezer Mark Visser het radiobulletin voor op de televisie omdat er geen filmpjes konden worden uitgezonden. Ook waren er in het journaal beelden vanuit de studio van het NOS Radio 1 Journaal te zien. Die radio-uitzending ging ondanks de storing wel door.
De app, de website en Teletekst konden door de storing dinsdagochtend ook enige tijd niet worden ververst. Vanaf 11.00 uur kwam het NOS Journaal weer uit Hilversum. Maar daarna meldde de NOS dat de problemen nog niet helemaal waren opgelost. Maar nu lijkt dat wel het geval. De NOS doet nog onderzoek naar de oorzaak van de storing.
Gemiddeld kijken tussen 07.00 en 10.00 uur een half miljoen mensen naar de journaals. Het ochtendjournaal om 08.00 uur wordt het best bekeken met gemiddeld 350.000 kijkers. Volgens de NOS worden de app, website en Teletekst door honderdduizenden mensen gezien.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Ook in de nacht van zaterdag op zondag hebben geen mensen buiten het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel geslapen. Volgens het Rode Kruis zijn 150 asielzoekers overgebracht naar de noodnachtopvanglocaties in Zuidwolde (Drenthe) en Warffum (Groningen), omdat er in Ter Apel geen plek voor ze was. Dat is het maximale aantal. In weekeindes is het doorgaans rustiger in Ter Apel dan doordeweeks.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie geeft nog geen nieuwe informatie over de brandstichting zaterdag langs het spoor bij Rotterdam. "Het onderzoek naar de brandstichting en wie betrokken zijn, is volop gaande. Dat vraagt tijd", meldt de politie zondag.
1 uur geledenOLDEBROEK (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek, waar zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag werd gehesen en meerdere huishoudens de vlag uithingen, melden diverse mensen dat hun regenboogvlag is gestolen. Dat stelt initiatiefnemer Kjeld Mooi in een videoboodschap op Instagram. Volgens Mooi gaat het om zeker zes meldingen en was ook de vlag bij de Kruiskerk in het dorp Wezep zaterdagavond verdwenen. Zondagochtend heeft Mooi daar zelf een nieuwe vlag opgehangen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op diverse plekken wappert zondag de regenboogvlag vanwege Coming Out Day, een dag waarop wereldwijd extra aandacht is voor het uit de kast komen van lhbtqia+'ers en de acceptatie van hen. Onder meer bij politiebureaus is de vlag te zien en in de avond wordt in elke provincie één bureau in de regenboogkleuren verlicht. De politie zegt hiermee te willen benadrukken "dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn".
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.
17 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.
21 uur geledenWEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.
1 dag geleden