Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS staat debat kleine partijen op Mediapark toe

NOS staat debat kleine partijen op Mediapark toe

HILVERSUM (ANP) - De NOS staat een debat van kleine partijen voor de deur van het NOS-gebouw toe, laat een woordvoerder van de publieke omroep weten. De kleinere partijen zijn het er niet mee eens dat zij niet mogen meedoen aan het grote NOS-slotdebat dinsdagavond.

"We hebben overleg gehad met de partijen", laat een woordvoerder weten. "Ze hebben beloofd dat ze niemand zullen hinderen. Daarom staan we deze bijeenkomst voor de deur toe."

Bij het debat zijn de Libertaire Partij, Vrede voor Dieren, de Piratenpartij en BIJ1 aanwezig. Lijsttrekkers van 50PLUS, BVNL en NL PLAN doen ook mee. De kleinere partijen zeggen dat de uitsluiting door de NOS "een symptoom van een breder probleem is: tegengeluid wordt systematisch buitengesloten van het publieke debat".

Online uitgezonden

"Er is een rangschikking gemaakt van groot naar klein", schrijft de NOS op haar site over het slotdebat. "Daarbij is zowel gekeken naar het aantal zetels in de Tweede Kamer nu, als naar het potentieel van een partij: hoe goed doen partijen het in de aanloop naar deze verkiezingen?"

De bijeenkomst van kleine partijen op het Journaalplein is iets voor 19.30 uur begonnen. Een handjevol mensen is aanwezig bij het gesprek tussen de lijsttrekkers, dat online wordt uitgezonden. De kandidaten reageren op stellingen als "de Nederlandse overheid neemt digitale veiligheid niet serieus genoeg, waardoor burgers en bedrijven onnodig risico lopen".

Meer uit Politiek

Jetten wil 'financiële puzzel' dinsdag grotendeels klaar hebben

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.

1 dag geleden
Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht

DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.

4 dagen geleden
Geen hogere rekengrens stikstofuitstoot per 1 januari

DEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.

5 dagen geleden
Schiphol mag van kabinet twee jaar door zonder natuurvergunning

DEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.

5 dagen geleden
Wiersma geeft gehoor aan Kamer, geen versoepeling uitrijden mest

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.

5 dagen geleden
Staatssecretaris: voldoende voor Nederlands niet verplicht maken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.

5 dagen geleden
Wiersma bespreekt mestmotie in kabinet, 'Kamer hoogste orgaan'

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."

5 dagen geleden