NOS: Overmars na gedwongen vertrek twee keer gepolst door Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft technisch directeur Marc Overmars na zijn vertrek wegens grensoverschrijdend gedrag tot twee keer toe benaderd om terug te keren. Dat meldt de NOS na eigen onderzoek.
Nog geen vier weken na zijn gedwongen afscheid in februari 2022 werd Overmars door de toenmalige voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax, Leen Meijaard, gepolst. Volgens Overmars vroeg Meijaard hem toen in een gesprek of hij in de zomer van 2022 wilde terugkeren.
Later ondernam Danny Blind pogingen om Overmars terug naar Ajax te halen. Eind oktober vorig jaar werd Blind voorgedragen als commissaris, maar al ruim voor zijn officiële benoeming op 27 december 2023 verrichtte hij werkzaamheden. Een van zijn eerste acties was Overmars vragen om de ontslagen Sven Mislintat op te volgen.
Dank Overmars
Overmars bedankte voor de eer. "Ik denk dat als ik had doorgeduwd en gezegd had dat ik er open voor stond, dan zouden dingen in gang gezet zijn. Maar ik wil bij Antwerp FC blijven. Ik heb het hier heel erg naar mijn zin", zegt hij tegen de NOS. Zes weken na zijn ontslag bij Ajax werd hij aangesteld als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Antwerp FC.
Overmars was sinds de zomer van 2012 technisch directeur bij Ajax. In februari 2020 raakte de Ajax-bestuurder in opspraak door grensoverschrijdend gedrag. Ajax deed toen een melding bij het Instituut Sportrechtspraak over het overtreden van het reglement Seksuele Intimidatie door de oud-international. In november vorig jaar werd Overmars door het ISR voor twee jaar geschorst, waarvan één jaar voorwaardelijk. Wereldvoetbalbond FIFA nam die schorsing over. Overmars heeft daartegen beroep aangetekend.
Michael van Praag, de huidige voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax, sluit een terugkeer van Overmars bij de club uit. "Bij ons is dat niet bespreekbaar", zegt Van Praag tegen de NOS. "Een terugkeer van Overmars bij Ajax is niet aan de orde." De actie van Blind bestempelt Van Praag als een privéaangelegenheid. "Danny Blind heeft dat op persoonlijke titel gedaan. Hij was niet benoemd in de rvc en heeft dat dus ook nooit namens Ajax gedaan."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."
3 uur geledenNYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.
5 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre stapt op. Dat heeft hij na de uitschakeling van het gastland op het WK voetbal bekendgemaakt. Mexico verloor in de achtste finales met 3-2 van Engeland. Oud-voetballer Rafael Márquez wordt zoals gepland de nieuwe bondscoach van Mexico.
11 uur geleden