Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS: Overmars na gedwongen vertrek twee keer gepolst door Ajax

NOS: Overmars na gedwongen vertrek twee keer gepolst door Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft technisch directeur Marc Overmars na zijn vertrek wegens grensoverschrijdend gedrag tot twee keer toe benaderd om terug te keren. Dat meldt de NOS na eigen onderzoek.

Nog geen vier weken na zijn gedwongen afscheid in februari 2022 werd Overmars door de toenmalige voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax, Leen Meijaard, gepolst. Volgens Overmars vroeg Meijaard hem toen in een gesprek of hij in de zomer van 2022 wilde terugkeren.

Later ondernam Danny Blind pogingen om Overmars terug naar Ajax te halen. Eind oktober vorig jaar werd Blind voorgedragen als commissaris, maar al ruim voor zijn officiële benoeming op 27 december 2023 verrichtte hij werkzaamheden. Een van zijn eerste acties was Overmars vragen om de ontslagen Sven Mislintat op te volgen.

Dank Overmars

Overmars bedankte voor de eer. "Ik denk dat als ik had doorgeduwd en gezegd had dat ik er open voor stond, dan zouden dingen in gang gezet zijn. Maar ik wil bij Antwerp FC blijven. Ik heb het hier heel erg naar mijn zin", zegt hij tegen de NOS. Zes weken na zijn ontslag bij Ajax werd hij aangesteld als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Antwerp FC.

Overmars was sinds de zomer van 2012 technisch directeur bij Ajax. In februari 2020 raakte de Ajax-bestuurder in opspraak door grensoverschrijdend gedrag. Ajax deed toen een melding bij het Instituut Sportrechtspraak over het overtreden van het reglement Seksuele Intimidatie door de oud-international. In november vorig jaar werd Overmars door het ISR voor twee jaar geschorst, waarvan één jaar voorwaardelijk. Wereldvoetbalbond FIFA nam die schorsing over. Overmars heeft daartegen beroep aangetekend.

Michael van Praag, de huidige voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax, sluit een terugkeer van Overmars bij de club uit. "Bij ons is dat niet bespreekbaar", zegt Van Praag tegen de NOS. "Een terugkeer van Overmars bij Ajax is niet aan de orde." De actie van Blind bestempelt Van Praag als een privéaangelegenheid. "Danny Blind heeft dat op persoonlijke titel gedaan. Hij was niet benoemd in de rvc en heeft dat dus ook nooit namens Ajax gedaan."

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

8 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

10 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

11 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

11 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

12 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

12 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

17 uur geleden