Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS: Overmars na gedwongen vertrek twee keer gepolst door Ajax

NOS: Overmars na gedwongen vertrek twee keer gepolst door Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft technisch directeur Marc Overmars na zijn vertrek wegens grensoverschrijdend gedrag tot twee keer toe benaderd om terug te keren. Dat meldt de NOS na eigen onderzoek.

Nog geen vier weken na zijn gedwongen afscheid in februari 2022 werd Overmars door de toenmalige voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax, Leen Meijaard, gepolst. Volgens Overmars vroeg Meijaard hem toen in een gesprek of hij in de zomer van 2022 wilde terugkeren.

Later ondernam Danny Blind pogingen om Overmars terug naar Ajax te halen. Eind oktober vorig jaar werd Blind voorgedragen als commissaris, maar al ruim voor zijn officiële benoeming op 27 december 2023 verrichtte hij werkzaamheden. Een van zijn eerste acties was Overmars vragen om de ontslagen Sven Mislintat op te volgen.

Dank Overmars

Overmars bedankte voor de eer. "Ik denk dat als ik had doorgeduwd en gezegd had dat ik er open voor stond, dan zouden dingen in gang gezet zijn. Maar ik wil bij Antwerp FC blijven. Ik heb het hier heel erg naar mijn zin", zegt hij tegen de NOS. Zes weken na zijn ontslag bij Ajax werd hij aangesteld als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Antwerp FC.

Overmars was sinds de zomer van 2012 technisch directeur bij Ajax. In februari 2020 raakte de Ajax-bestuurder in opspraak door grensoverschrijdend gedrag. Ajax deed toen een melding bij het Instituut Sportrechtspraak over het overtreden van het reglement Seksuele Intimidatie door de oud-international. In november vorig jaar werd Overmars door het ISR voor twee jaar geschorst, waarvan één jaar voorwaardelijk. Wereldvoetbalbond FIFA nam die schorsing over. Overmars heeft daartegen beroep aangetekend.

Michael van Praag, de huidige voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax, sluit een terugkeer van Overmars bij de club uit. "Bij ons is dat niet bespreekbaar", zegt Van Praag tegen de NOS. "Een terugkeer van Overmars bij Ajax is niet aan de orde." De actie van Blind bestempelt Van Praag als een privéaangelegenheid. "Danny Blind heeft dat op persoonlijke titel gedaan. Hij was niet benoemd in de rvc en heeft dat dus ook nooit namens Ajax gedaan."

Meer uit Voetbal

Voetbaltrainer heeft spijt van verleiden pupillen tot ontucht

ALKMAAR (ANP) - Een 24-jarige voetbaltrainer, die ervan wordt verdacht dat hij tussen 2021 en 2023 jonge pupillen heeft verleid tot het maken van seksueel getinte foto's en hen voorstelde af te spreken voor seks, heeft maandag spijt betuigd. "Vandaag hoop ik te laten zien dat ik een nieuwe start wil maken", zei Stijn P. in de rechtbank in Alkmaar.

6 minuten geleden
PSV traint ondanks tbc-geval gewoon door

EINDHOVEN (ANP) - PSV werkt het geplande programma af in aanloop naar de topper tegen Ajax van zondag. Volgens een woordvoerder van de club verandert het tbc-geval in de selectie "in sportief opzicht niets". PSV maakte eerder bekend dat bij één van de spelers tuberculose is vastgesteld. De bewuste speler maakt het naar omstandigheden goed, meldt de Eindhovense club op zijn website. De club noemt de speler niet bij naam.

47 minuten geleden
Actieve tuberculose vastgesteld bij een speler van PSV

EINDHOVEN (ANP) - Bij één van de spelers van PSV is actieve tuberculose vastgesteld. De bewuste speler maakt het naar omstandigheden goed, meldt de Eindhovense club op zijn website. De club noemt de speler niet bij naam.

2 uur geleden
Excuses Van 't Schip aan Armeense bevolking na grote nederlaag

TBILISI (ANP) - Bondscoach John van 't Schip van Armenië heeft zich na de grote nederlaag tegen Georgië in de Nations League verontschuldigd bij de bevolking van het Aziatische land. "Ik wil mijn excuses aanbieden aan het Armeense volk voor deze wedstrijd en dit resultaat. Het is onacceptabel", sprak hij op een door sportzender Sportaran uitgezonden persconferentie na de afstraffing met 6-1 in Tbilisi.

3 uur geleden
Coach Van den Brom van Vitesse twee duels geschorst

ZEIST (ANP) - Trainer John van den Brom van Vitesse is de komende twee wedstrijden geschorst en moet toekijken vanaf de tribune. Hij heeft voor twee verschillende vergrijpen een 'functieontzegging' van één duel gekregen, meldt de afdeling tuchtzaken van de KNVB.

7 uur geleden
Bondscoach De la Fuente zag Spanje een finale spelen tegen Oranje

VALENCIA (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje sprak na de spectaculaire overwinning na strafschoppen op het Nederlands elftal lovende woorden over Oranje. "Dit leek geen kwartfinale", zei hij. "Dit had een finale kunnen zijn."

7 uur geleden
Nieuw-Zeeland voor derde keer naar WK voetbal

AUCKLAND (ANP) - Nieuw-Zeeland, nummer 89 op de wereldranglijst, heeft zich als vijfde land geplaatst voor het WK voetbal van 2026, dat wordt gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het is de derde keer dat Nieuw-Zeeland mag meedoen aan de eindronde, na de WK's van 1982 en 2010.

8 uur geleden