Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS-hoofdredacteur: filmpje Tarik Z. gaat te ver

NOS-hoofdredacteur: filmpje Tarik Z. gaat te ver

HILVERSUM (ANP) - Hoewel het filmpje op Instagram van de voormalige 'Journaal-gijzelnemer' Tarik Z. in wettelijke zin kennelijk niet bedreigend is, voelt dat voor de NOS toch echt wel zo. "Hij heeft bij ons op de redactie gestaan met een wapen, en nu stuurt hij zoiets rond", zegt hoofdredacteur van NOS Nieuws Marcel Gelauff in een reactie. "Dit gaat te ver."

De NOS nam dinsdag contact op met de politie over een video die op Instagram door Z. werd gedeeld. In de video stelt hij zich voor als "de jongen die zes jaar geleden de NOS is binnengevallen". Na zes jaar mediastilte zegt de man in de video te zijn teruggekomen om iedereen "te waarschuwen" voor de NOS en de publieke omroep. Volgens het OM is het filmpje niet strafbaar. "Er worden naar onze inschatting op deze manier geen strafbare feiten gepleegd", zei een OM-woordvoerder erover.

Gelauff geeft aan dat het filmpje moet worden gezien in de context van de gepolariseerde samenleving, "waarin van alles richting de journalistiek en de NOS komt. Het is niet zomaar even een filmpje."

Heel bedreigend

Bedreigingen aan het adres van journalisten zijn momenteel aan de orde van de dag, geeft de hoofdredacteur aan, en er worden dan ook geregeld beveiligers meegestuurd als mensen hun journalistieke werk moeten uitvoeren. En in die context moet het filmpje volgens de hoofdredacteur dan ook worden gezien: "Het gaat over een grens van wat er in onze richting gedaan kan worden, ook richting de journalistiek in den brede. Die context maakt dat dit niet zomaar een filmpje is, maar als heel bedreigend wordt ervaren."

Dat dit filmpje juridisch gezien niet strafbaar is, heeft de NOS te accepteren, aldus Gelauff. "Maar voor ons is het emotievol. Het roept van alles op. Individueel ook, bij mensen die het destijds hebben meegemaakt roept het herinneringen op."

Aangifte

Vooralsnog gaat de NOS niet kijken naar het verder opschroeven van de beveiliging. Wel wordt er nog gekeken of er niet toch nog een mogelijkheid is om aangifte te doen. "Maar verdere actie ondernemen zal vermoedelijk lastig zijn."

Daarbij is het goed te realiseren dat niet heel Nederland zo is, aldus de hoofdredacteur. "En het beste wat je kan doen: vooral je werk blijven doen. Staan voor je maatschappelijke opdracht en journalistieke principes en daar elke dag heel hard aan werken."

Meer uit Binnenland

Jongens (16 en 17) weer vrij in zaak dood 60-jarige man Schiedam

ROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.

19 minuten geleden
Tot zeker woensdag water koken in regio Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

20 minuten geleden
NS schaalt dienstregeling dinsdag weer op

UTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.

1 uur geleden
OM heeft geen vertrouwen meer in rechters mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.

1 uur geleden
OM eist 6 jaar cel tegen zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geƫist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Verzekeraars schatten schade jaarwisseling op 9 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.

2 uur geleden
Nog geen uitspraak in zaak over doodsteken vrouw Tilburg

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.

5 uur geleden