Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS 'herkent en erkent' verhalen over wangedrag

NOS 'herkent en erkent' verhalen over wangedrag

HILVERSUM (ANP) - De directie van de NOS "herkent en erkent" de verhalen over wangedrag die naar voren zijn gekomen in het rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn. In het donderdag verschenen rapport staat onder meer dat medewerkers op de redacties van NOS Sport en NOS Nieuws veel vormen van intimidatie hebben meegemaakt of hebben gezien.

"We herkennen de vormen van grensoverschrijdend gedrag die de Commissie-Van Rijn bij de NOS heeft geconstateerd. We erkennen ze ook", laat de directie weten aan het ANP. "Dezelfde problematiek hebben we gezien in onze eigen inventarisatie bij NOS Sport (van begin 2023) en het daaropvolgende externe onafhankelijke cultuuronderzoek dat we bij de hele NOS hebben laten doen. Die lieten zien dat ons werk te doen staat op het gebied van omgangsvormen en leiderschap. De uitkomsten van de commissie Van Rijn onderstrepen dat."

De directie noemt het "pijnlijk" dat het niet voldoende is gelukt een "veilige en sociale werkgever" te zijn. "We moeten hierover intern verder in gesprek."

Stappen

Volgens de directie zijn er na de uitkomsten van het eigen onderzoek al "serieuze stappen" gezet "richting een cultuurverandering en het creëren van een veiliger werkomgeving." Met de uitkomsten van het rapport wordt gekeken of de aanpak voldoende is. "De commissie vraagt ook aandacht voor nazorg. Ook daar gaan we op korte termijn vorm aan geven. Dit onderwerp is de komende tijd, naast onze journalistieke taak, het hoofdthema bij de NOS."

De NOS deed onderzoek na het Volkskrantartikel vorig jaar over wangedrag bij NOS Sport. Ook presentator Tom Egbers werd daarin genoemd en hij legde als gevolg "in goed overleg" zijn werk neer. In het donderdag verschenen rapport worden geen specifieke namen genoemd.

Meer uit Binnenland

Staking Curaçaose huisartsen beëindigd, ook apotheken weer open

WILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.

2 uur geleden
KL461 niet uit Boekarest vertrokken wegens technisch mankement

AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.

4 uur geleden
A32 dicht in beide richtingen ter hoogte van aquaduct Mid-Fryslân

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.

5 uur geleden
Ook KLM-vlucht kreeg bommelding

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.

8 uur geleden
Wetenschappers zien 'magere jaren' voor klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.

12 uur geleden
Samenvattingen Eredivisie blijven bij NOS

HILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.

14 uur geleden
Ruim kwart van reizen in openbaar vervoer met nieuw systeem OVpay

DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.

14 uur geleden