Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS 'herkent en erkent' verhalen over wangedrag

NOS 'herkent en erkent' verhalen over wangedrag

HILVERSUM (ANP) - De directie van de NOS "herkent en erkent" de verhalen over wangedrag die naar voren zijn gekomen in het rapport van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) van Martin van Rijn. In het donderdag verschenen rapport staat onder meer dat medewerkers op de redacties van NOS Sport en NOS Nieuws veel vormen van intimidatie hebben meegemaakt of hebben gezien.

"We herkennen de vormen van grensoverschrijdend gedrag die de Commissie-Van Rijn bij de NOS heeft geconstateerd. We erkennen ze ook", laat de directie weten aan het ANP. "Dezelfde problematiek hebben we gezien in onze eigen inventarisatie bij NOS Sport (van begin 2023) en het daaropvolgende externe onafhankelijke cultuuronderzoek dat we bij de hele NOS hebben laten doen. Die lieten zien dat ons werk te doen staat op het gebied van omgangsvormen en leiderschap. De uitkomsten van de commissie Van Rijn onderstrepen dat."

De directie noemt het "pijnlijk" dat het niet voldoende is gelukt een "veilige en sociale werkgever" te zijn. "We moeten hierover intern verder in gesprek."

Stappen

Volgens de directie zijn er na de uitkomsten van het eigen onderzoek al "serieuze stappen" gezet "richting een cultuurverandering en het creëren van een veiliger werkomgeving." Met de uitkomsten van het rapport wordt gekeken of de aanpak voldoende is. "De commissie vraagt ook aandacht voor nazorg. Ook daar gaan we op korte termijn vorm aan geven. Dit onderwerp is de komende tijd, naast onze journalistieke taak, het hoofdthema bij de NOS."

De NOS deed onderzoek na het Volkskrantartikel vorig jaar over wangedrag bij NOS Sport. Ook presentator Tom Egbers werd daarin genoemd en hij legde als gevolg "in goed overleg" zijn werk neer. In het donderdag verschenen rapport worden geen specifieke namen genoemd.

Meer uit Binnenland

Nederlander rijdt in Turkije in op twee mensen na ruzie

ISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.

1 uur geleden
Raadsleden Tholen mogen gemeentehuis niet uit door demonstratie

THOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.

1 uur geleden
Oproep binnen te blijven in Overasselt en Nederasselt ingetrokken

OVERASSELT (ANP) - De oproep aan de inwoners van Overasselt en Nederasselt om binnen te blijven is ingetrokken, meldt de politie. De politie heeft dinsdagavond nog onderzoek uitgevoerd na de massale schietpartij. Daaruit is gebleken dat er geen aanwijzingen zijn dat er zich nog verdachten in de omgeving van de Gelderse dorpen bevinden.

1 uur geleden
Ook in de nacht binnenblijfadvies voor Overasselt en Nederasselt

OVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".

3 uur geleden
Omroep MAX wil Nederlandse deelname songfestival niet organiseren

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.

3 uur geleden
De mobiele eenheid ondersteunt onderzoek politie in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.

6 uur geleden
Korpschef: snel handelen redde leven neergeschoten agent

HILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.

6 uur geleden