Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS gaat naast WK-wedstrijden ook situatie Qatar duiden

NOS gaat naast WK-wedstrijden ook situatie Qatar duiden

HILVERSUM (ANP) - NOS Sport en NOS Nieuws gaan tijdens het WK voetbal in Qatar niet alleen de wedstrijden verslaan, maar ook de situatie in het land duiden. Dat heeft de omroep donderdag bekendgemaakt tijdens een persmoment over het sportevenement dat van 20 november tot en met 18 december plaatsvindt in de oliestaat.

Er zijn meerdere verslaggevers en een correspondent namens NOS Nieuws in Qatar om "de ontwikkelingen" in het land te duiden. Bij NOS Sport zullen onderwerpen over de omstandigheden in Qatar "veel meer aandacht" krijgen dan bij een ander WK. Er wordt in de sportuitzendingen niet alleen over voetbal gepraat, maar ook met experts over maatschappelijke onderwerpen.

Promotiemateriaal van het WK voetbal in Qatar wordt bij de NOS niet vanzelfsprekend uitgezonden. Bij het uitzenden van de openingsceremonie en promotievideo's wordt gekeken naar de "relevantie" van de inhoud, aldus NOS Sport-hoofdredacteur Maarten Nooter.

Arbeidsmigranten

NOS-directeur Gerard Timmer zegt dat er nooit is overwogen om het WK in Qatar niet uit te zenden. Het is volgens hem "heel raar" om geen verslag te doen van een evenement met dergelijke journalistieke relevantie. Timmer benadrukt dat er "naar boven wordt gehaald wat naar boven moet komen" en dat de verslaglegging zeker geen "Qatar-promotie" wordt.

The Britse krant The Guardian meldde eerder dat sinds de toewijzing van het WK aan Qatar in het land zeker 6500 arbeidsmigranten door verschillende oorzaken zijn omgekomen. Qatar kreeg het WK in 2010 toegewezen. Volgens The Guardian zijn waarschijnlijk veel doden gerelateerd aan het bouwprogramma voor het WK voetbal. Ondanks toezeggingen van Qatar - en "enkele duidelijke verbeteringen" - worden de twee miljoen arbeidsmigranten in het land volgens Amnesty International nog steeds geconfronteerd met problemen "zoals te laat betaalde of onbetaalde lonen".

KNVB

De KNVB heeft zich tot op heden niet kritisch uitgesproken over de mensenrechtenschendingen in Qatar, al zegt de Nederlandse voetbalbond zich wel al geruimde tijd in te spannen om de situatie van arbeidsmigranten in de oliestaat te verbeteren. Zo heeft de KNVB er bij de FIFA op aangedrongen om getroffen slachtoffers of nabestaanden te compenseren.

Afgevaardigden van het Nederlandse kabinet reizen, tot grote onvrede van een groot deel van de Tweede Kamer, ook naar Qatar. Mogelijk gaat ook koning Willem-Alexander nog. De emir van Qatar, sjeik Tamim bin Hamad al-Thani, zei de kritiek op het WK deze week in een tv-toespraak helemaal zat te zijn en sprak van een "lastercampagne".

Meer uit Binnenland

NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

21 minuten geleden
Koningsdag wordt gevierd op vrijmarkten en festivals

DEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.

37 minuten geleden
Optredens Drukwerk afgelast om darmkanker zanger Harry Slinger

AMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.

46 minuten geleden
Drie demonstraties rond route Koningsdag in Dokkum

DOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.

47 minuten geleden
Politie houdt vrouw aan na schietincident in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Politie houdt 17 mensen aan tijdens koningsnacht in Arnhem

ARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.

2 uur geleden
Koninklijke familie aangekomen in Dokkum voor Koningsdag

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.

2 uur geleden