NOS-cultuuronderzoek: werkdruk nadelig voor medewerkers
HILVERSUM (ANP) - "De sterke focus op het maakwerk, de korte termijn en de vrijheid binnen de organisatie" hebben "een nadelig effect" op de medewerkers en de veiligheid op de werkvloer bij de NOS. Dat stelt onderzoeksbureau CuLTR Diagnose, dat een onderzoek naar de werkcultuur bij de omroep uitvoerde. Wel voelen medewerkers zich over het algemeen veilig.
Het onderzoek werd vorig jaar opgezet na een artikel van de Volkskrant over wangedrag op de werkvloer van Studio Sport. Zo had presentator Tom Egbers een affaire gehad met een jongere vrouwelijke collega, gaf hij later toe. De presentator vertelde erg "verdrietig" te zijn door de situatie, maar erkende dat de cultuur bij NOS Sport "moet veranderen".
Percentages over de veiligheid op de werkvloer wil de omroep niet delen. Ondanks de volgens de omroep hoge mate van tevredenheid, "worden ook ongewenst gedrag en ongewenste vormen van communicatie ervaren", aldus het onderzoeksbureau.
Lastige gesprekken
Het onderzoeksbureau constateert dat veel medewerkers behoefte hebben "aan meer feedback op hun kwaliteiten en ontwikkelpunten. De organisatie en de werkwijzen zijn onvoldoende ingericht op evaluatie en feedback." Zo zouden leidinggevenden in sommige gevallen te veel mensen onder zich hebben en zou de koers op lange termijn niet helder zijn.
Een deel van de medewerkers geeft aan zich op sommige onderwerpen niet altijd makkelijk uit te spreken en lastige gesprekken soms uit de weg te gaan. Ook daarover geeft de nieuwsorganisatie geen percentages. Aanspreken op gedrag is volgens de onderzoekers "geen vanzelfsprekendheid".
Mores
Mores, het centrale meldpunt voor ongewenste omgangsvormen binnen de cultuursector, is blij met het onderzoek dat de NOS dinsdag heeft gepubliceerd. "Het is goed dat het onderzoek is uitgevoerd, dat het onderwerp zelf is opgepakt in de aanloop naar het onderzoek van de commissie Van Rijn", laat het meldpunt weten. Die commissie, onder leiding van oud-minister Martin van Rijn, doet momenteel onderzoek naar de werkcultuur en misstanden bij de gehele NPO.
"De NOS kan nu aan de slag. We zijn benieuwd naar hoe dit uitpakt op de lange termijn", aldus Mores. Het meldpunt is is niet betrokken geweest bij dit onderzoek.
Uslu
Staatssecretaris Gunay Uslu (Media) is blij dat de NOS aan de slag gaat met de werkcultuur op de redactie. "De berichten over sociale onveiligheid bij NOS Sport op de werkvloer waren destijds verontrustend", zegt ze. "Grensoverschrijdend gedrag is onacceptabel en dat moeten we tegengaan."
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
7 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Ondanks drie grote branden in twee dagen op militaire terreinen, vindt generaal Onno Eichelsheim het niet nodig oefeningen van Defensie te pauzeren zolang het droog is. Hij vindt het onder meer "heel vervelend voor omstanders, campings en de natuur zelf", zo zegt hij tijdens een persmoment in Hilversum, "maar we moeten blijven oefenen om klaar te zijn voor crises en het opleiden van onze mensen".
20 minuten geledenBUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Opvangorgaan COA weet nog niet waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven. Ook de vele tientallen medewerkers moeten het terrein verlaten.
29 minuten geledenKESSEL (ANP) - Ploegen van de brandweer zijn nog enkele uren bezig met bluswerkzaamheden bij de grote natuurbrand bij het Limburgse Kessel, meldt de veiligheidsregio. "De brand breidt zich niet uit", luidt het.
35 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De natuur heeft hulp nodig om te herstellen, zeggen experts naar aanleiding van de grote natuurbrand bij 't Harde. "Zulke branden zijn heel spectaculair en zichtbaar, maar ze staan symbool voor effecten die op een veel grotere schaal spelen", zegt bioloog Arnold van Vliet van Wageningen University & Research (WUR). "Het is alle hens aan dek om de natuurkwaliteit te verbeteren."
1 uur geledenWEERT (ANP) - De brand op een militair oefenterrein bij Weert is 500.000 vierkante meter groot, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand brak rond 13.15 uur uit en breidt steeds verder uit. Of het vuur beperkt is tot het oefenterrein bij de Geuzendijk, weet de woordvoerder niet zeker. Het vliegveld Kempen Airport, dat vooral wordt gebruikt voor recreatievluchten, wordt ontruimd. De rook trekt richting Budel.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brandweer verwacht de natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant ergens "in de komende uren onder controle te krijgen", meldt de veiligheidsregio. Die verwachting is gebaseerd op de huidige inzet van blusmateriaal.
1 uur geleden