Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NOS brengt verkiezingsuitslag op 17 en 18 maart

NOS brengt verkiezingsuitslag op 17 en 18 maart

HILVERSUM (ANP) - De NOS doet op 17 maart 's avonds van 20.30 uur tot 01.00 uur vanuit het Tweede Kamergebouw verslag van de verkiezingsavond. Ook 's ochtends vroeg op 18 maart zijn er uitzendingen in het kader van de Tweede Kamerverkiezingen.

De exitpoll van Ipsos bepaalt een groot deel van de verkiezingsavond. Om 21.00 uur komt de eerste exitpoll met de eerste prognose, die is gebaseerd op het stemmen op de eerste, tweede en derde dag en op het stemmen per post. Voor de inschatting van het briefstemmen is gebruik gemaakt van een peiling onder 5000 mensen, laat de NOS weten. De tweede exitpoll verschijnt om 22.00 uur, dan worden ook de gegevens van het laatste half uur dat er gestemd kan worden, meegenomen. Ipsos houdt vanwege het briefstemmen een marge van twee zetels aan in plaats van de gebruikelijke een zetel.

Presentator Rob Trip gaat onder meer in gesprek met deskundigen, onder wie politicoloog Carolien van Hem en electoraal geograaf Josse de Voogd. Malou Petter richt zich vooral op de uitslagen die binnendruppelen. De uitzending duurt volgens plan tot 01.00 uur, maar duurt volgens de NOS zo lang als "we nog een uitzending kunnen maken die relevant en interessant is".

Lijsttrekkers

Lijsttrekkers van de partijen worden gedurende de avond gepolst voor een reactie op de verkiezingscijfers. Een 'duiderspanel' van parlementair NOS-verslaggevers Ron Fresen, Marleen de Rooy en Arjan Noorlander plaatsen de gebeurtenissen op de uitslagenavond in perspectief. Ook wordt een aantal stembureaus in het land tijdens de uitzending gevolgd.

De ochtend na de stembusgang wordt de verkiezingsuitzending om 06.00 uur hervat. Tot 09.30 uur worden de NOS Journaals dan wederom vanuit de Statenpassage in Den Haag verzorgd, in blokken van een half uur en met Winfried Baijens als presentator. Om 10.00 uur en 11.00 zijn er twee journaals vanuit Hilversum.

Duiding

Twee uur later, om 12.00 uur, is er een extra lange uitzending tot 13.50 uur met duiding van de verkiezingsuitslag en reacties van onder meer politici en kiezers. Daarbij is Simone Weimans presentator.

De eerste twee dagen dat er gestemd kan worden, 15 en 16 maart, staan er ook al NOS-verslaggevers bij de stembureaus. Hun bijdragen worden getoond in de reguliere uitzendingen van het NOS Journaal, daar worden geen extra uitzendingen voor ingepland.

Meer uit Binnenland

Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

4 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

4 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

12 uur geleden
Politie blij met extra geld voor verbetering en modernisering

DEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.

12 uur geleden
Verdachten ontkennen moordopdracht Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

12 uur geleden
Flevoland en Lelystad blij met duidelijkheid over vliegveld

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."

13 uur geleden
NS-directeur Koolmees: Lelylijn komt er, maar de vraag is wanneer

DEN HAAG (ANP) - NS-directeur Wouter Koolmees ziet toekomst in de Lelylijn, een spoorverbinding die Noord-Nederland moet verbinden met de Randstad en mogelijk ook met Duitsland. "Hij gaat er komen. Maar de vraag is wanneer", zei Koolmees in Den Haag, waar een 'masterplan' voor de Lelylijn en een financieel advies van Klaas Knot werden gepresenteerd.

13 uur geleden