Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Norwegian annuleert grote bestelling Boeing 737 MAX-vliegtuigen

Norwegian annuleert grote bestelling Boeing 737 MAX-vliegtuigen

OSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Norwegian Air schrapt een bestelling van 92 Boeing 737 MAX-vliegtuigen en vijf 787 Dreamliners. Bovendien probeert de Noorse luchtvaartmaatschappij compensatie voor eerdere betalingen te krijgen.

De luchtvaartmaatschappij beëindigt de overeenkomst omdat de 737 MAX-toestellen vanwege veiligheidsredenen lang aan de grond zijn gehouden en de Dreamliner-vliegtuigen mogelijke motorproblemen hebben. In totaal hebben de toestellen een waarde van 10,6 miljard dollar.

Boeing kreeg dit jaar al 313 annuleringen voor bestellingen van 737 MAX-toestellen binnen. Het probleemtoestel was het best verkopende vliegtuig van Boeing, totdat twee toestellen kort achter elkaar crashten door een technisch mankement. Bij beide ongelukken kwamen honderden mensen om het leven. Boeing werkt al langer met luchtvaartautoriteiten aan een oplossing.

Hard geraakt

Norwegian Air is net als veel andere luchtvaartmaatschappijen keihard geraakt door de coronacrisis, doordat de maatschappij nagenoeg geen vluchten meer kon uitvoeren. De budgetvlieger heeft ongeveer 1,5 miljard dollar aan schulden omgezet in eigen vermogen en kreeg steun van de Noorse overheid om instorting te voorkomen. Als onderdeel van de redding is Norwegian van plan zijn vloot te verkleinen en de meeste langeafstandsvluchten tot april volgend jaar te schrappen.

De grote Aziatische vliegtuigleasemaatschappij BOC Aviation maakte bekend een order voor dertig 737 MAX-toestellen te schrappen. Daarnaast stelt het bedrijf met zijn hoofdkantoor in Singapore de levering van een aantal vliegtuigen van dat type uit.

Meer uit Financieel

VS steunen Panama na Chinese acties tegen schepen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.

37 minuten geleden
Beurs Amsterdam beperkt verlies na opmerking Iraanse minister

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.

42 minuten geleden
VS in beroep tegen uitspraak over banden met AI-bedrijf Anthropic

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.

1 uur geleden
Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

2 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

3 uur geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

3 uur geleden