Norwegian Air schrapt ook meerdere vluchten om coronavirus
OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Norwegian Air zet in navolging van andere luchtvaartmaatschappijen het mes in het aantal vluchten om kosten te besparen, vanwege de impact van het nieuwe coronavirus. De Noorse prijsvechter gooit ook zijn financiële doelen voor dit jaar overboord. Verder kijkt het bedrijf naar de mogelijkheid om onderdelen af te stoten.
Norwegian Air schrapt 22 vluchten tussen Europa en de Verenigde Staten in de periode 28 maart tot 5 mei. Ook beperkt de maatschappij het aantal vluchten naar Noord-Italië en andere besmettingshaarden.
"Gezien de onzekerheid en de aanhoudende gevolgen voor de algehele vraag naar vliegreizen, trekt Norwegian de jaarvooruitzichten in", meldt de maatschappij. De prijsvechter zinspeelt op het uitgeven van extra aandelen om geld op te halen en wil onderdelen van het bedrijf verkopen.
Voorwaarden
Verder stelt de luchtvaartmaatschappij de levering van een aantal nieuwe toestellen uit en wil het de voorwaarden van een aantal leningen herzien. Nadat Norwegian in de financiële problemen kwam na jaren van rappe groei, werd vorig jaar het roer nog omgegooid door de capaciteit in te perken en op winst te focussen.
Onder meer Air France-KLM, Lufthansa, American Airlines en easyJet annuleerden eerder vluchten om de kosten te beperken.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
20 uur geleden