Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Norwegian Air schrapt ook meerdere vluchten om coronavirus

Norwegian Air schrapt ook meerdere vluchten om coronavirus

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Norwegian Air zet in navolging van andere luchtvaartmaatschappijen het mes in het aantal vluchten om kosten te besparen, vanwege de impact van het nieuwe coronavirus. De Noorse prijsvechter gooit ook zijn financiële doelen voor dit jaar overboord. Verder kijkt het bedrijf naar de mogelijkheid om onderdelen af te stoten.

Norwegian Air schrapt 22 vluchten tussen Europa en de Verenigde Staten in de periode 28 maart tot 5 mei. Ook beperkt de maatschappij het aantal vluchten naar Noord-Italië en andere besmettingshaarden.

"Gezien de onzekerheid en de aanhoudende gevolgen voor de algehele vraag naar vliegreizen, trekt Norwegian de jaarvooruitzichten in", meldt de maatschappij. De prijsvechter zinspeelt op het uitgeven van extra aandelen om geld op te halen en wil onderdelen van het bedrijf verkopen.

Voorwaarden

Verder stelt de luchtvaartmaatschappij de levering van een aantal nieuwe toestellen uit en wil het de voorwaarden van een aantal leningen herzien. Nadat Norwegian in de financiële problemen kwam na jaren van rappe groei, werd vorig jaar het roer nog omgegooid door de capaciteit in te perken en op winst te focussen.

Onder meer Air France-KLM, Lufthansa, American Airlines en easyJet annuleerden eerder vluchten om de kosten te beperken.

Meer uit Financieel

Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

2 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

2 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

5 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

6 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

6 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

6 uur geleden