Norwegian Air schrapt ook meerdere vluchten om coronavirus
OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Norwegian Air zet in navolging van andere luchtvaartmaatschappijen het mes in het aantal vluchten om kosten te besparen, vanwege de impact van het nieuwe coronavirus. De Noorse prijsvechter gooit ook zijn financiële doelen voor dit jaar overboord. Verder kijkt het bedrijf naar de mogelijkheid om onderdelen af te stoten.
Norwegian Air schrapt 22 vluchten tussen Europa en de Verenigde Staten in de periode 28 maart tot 5 mei. Ook beperkt de maatschappij het aantal vluchten naar Noord-Italië en andere besmettingshaarden.
"Gezien de onzekerheid en de aanhoudende gevolgen voor de algehele vraag naar vliegreizen, trekt Norwegian de jaarvooruitzichten in", meldt de maatschappij. De prijsvechter zinspeelt op het uitgeven van extra aandelen om geld op te halen en wil onderdelen van het bedrijf verkopen.
Voorwaarden
Verder stelt de luchtvaartmaatschappij de levering van een aantal nieuwe toestellen uit en wil het de voorwaarden van een aantal leningen herzien. Nadat Norwegian in de financiële problemen kwam na jaren van rappe groei, werd vorig jaar het roer nog omgegooid door de capaciteit in te perken en op winst te focussen.
Onder meer Air France-KLM, Lufthansa, American Airlines en easyJet annuleerden eerder vluchten om de kosten te beperken.
Meer uit Financieel
WOZ-waarde stijgt dit jaar meer dan 10 procent
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.
14 uur geleden