Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Norwegian Air schrapt ook meerdere vluchten om coronavirus

Norwegian Air schrapt ook meerdere vluchten om coronavirus

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Norwegian Air zet in navolging van andere luchtvaartmaatschappijen het mes in het aantal vluchten om kosten te besparen, vanwege de impact van het nieuwe coronavirus. De Noorse prijsvechter gooit ook zijn financiële doelen voor dit jaar overboord. Verder kijkt het bedrijf naar de mogelijkheid om onderdelen af te stoten.

Norwegian Air schrapt 22 vluchten tussen Europa en de Verenigde Staten in de periode 28 maart tot 5 mei. Ook beperkt de maatschappij het aantal vluchten naar Noord-Italië en andere besmettingshaarden.

"Gezien de onzekerheid en de aanhoudende gevolgen voor de algehele vraag naar vliegreizen, trekt Norwegian de jaarvooruitzichten in", meldt de maatschappij. De prijsvechter zinspeelt op het uitgeven van extra aandelen om geld op te halen en wil onderdelen van het bedrijf verkopen.

Voorwaarden

Verder stelt de luchtvaartmaatschappij de levering van een aantal nieuwe toestellen uit en wil het de voorwaarden van een aantal leningen herzien. Nadat Norwegian in de financiële problemen kwam na jaren van rappe groei, werd vorig jaar het roer nog omgegooid door de capaciteit in te perken en op winst te focussen.

Onder meer Air France-KLM, Lufthansa, American Airlines en easyJet annuleerden eerder vluchten om de kosten te beperken.

Meer uit Financieel

Trump kondigt bouw nieuwe olieraffinaderij in Texas aan

HOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.

22 minuten geleden
Bijna kwart Nederlandse bedrijven gebruikt ICT voor duurzaamheid

DEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.

40 minuten geleden
WSJ: Energieagentschap stelt grootste olievrijgave ooit voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.

57 minuten geleden
Groene belegger naar de rechter omdat BP klimaatvoorstel weigert

LONDEN (ANP) - Een collectief voor groene beleggers dreigt in het Verenigd Koninkrijk naar de rechter te stappen, omdat olie- en gasconcern BP hun aandeelhoudersvoorstel niet op de agenda voor de jaarvergadering wil zetten. Volgens klimaatbelegger Follow This druist dat in tegen de aandeelhoudersrechten.

1 uur geleden
CNV vraagt kabinet om verlaging brandstofaccijns met 20 cent

UTRECHT (ANP) - Het kabinet moet de brandstofaccijns tijdelijk met 20 cent verlagen nu de olieprijzen zo hoog zijn. Deze oproep doet CNV aan het kabinet naar aanleiding van de sterk opgelopen brandstofprijzen door de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Onlinebank Revolut kreeg het afgelopen jaar de helft meer klanten

LONDEN (ANP) - Het aantal klanten van onlinebank Revolut in Nederland is het afgelopen jaar met de helft gestegen. De bank heeft in ons land inmiddels 1,5 miljoen particuliere klanten, meldt het bedrijf. Een jaar geleden tikte Revolut nog de 1 miljoen aan.

1 uur geleden
Kabinet moet afzien van subsidie Tata Steel, zeggen economen

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.

6 uur geleden