Norris wil niet verbaal, maar op circuit strijden met Verstappen
SILVERSTONE (ANP) - Lando Norris wil komend weekend de strijd met Max Verstappen aangaan op het circuit in plaats van verbaal. De Brit van McLaren vindt niet dat Verstappen hem excuses verschuldigd is na afgelopen weekend en heeft spijt van zijn woorden in de richting van de wereldkampioen.
Norris viel afgelopen weekend uit in Oostenrijk na een aanrijding met Verstappen. Waar de Nederlander nog als vijfde finishte, viel Norris uit. "Ik had meer van Max verwacht. Het was onvoorzichtig", liet de Brit na afloop teleurgesteld optekenen.
"De hele wereldbevolking heeft gezien wie verantwoordelijk was, behalve een kleine groep mensen", zei teambaas Andrea Stella van McLaren. "Het onderliggende probleem is dat als je dit niet eerlijk benoemt, het terug blijft komen." Hij riep op tot "effectieve straffen".
Frustratie
Donderdag kwam Norris terug op het voorval. "Eerlijk gezegd denk ik niet dat hij zich hoefde te verontschuldigen. Ik denk dat sommige dingen die ik na de race heb gezegd, kwamen doordat ik destijds gefrustreerd was. Ik had veel adrenaline, veel emoties. Ik heb waarschijnlijk een aantal dingen gezegd waar ik niet per se in geloofde, vooral later in de week niet."
Volgens Norris valt Verstappen niet al te veel aan te rekenen. "Max heeft een andere manier van racen vergeleken met veel andere coureurs. En dat is een van de redenen waarom hij een kampioen is. Al met al heb ik weer zin om tegen hem te racen."
De Grote Prijs van Groot-Brittanniƫ is zondag om 16.00 uur.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
7 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
9 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
10 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden