Norris verwacht in Brazilië een 'nettere' strijd met Verstappen
SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lando Norris verwacht in de Grote Prijs van Brazilië in de Formule 1 een 'netter' gevecht met zijn rivaal Max Verstappen. Vorige week clashte hij met de wereldkampioen van Red Bull, die tot twee keer toe een tijdstraf kreeg omdat hij de McLaren-coureur onreglementair had gehinderd. Norris heeft de marge met klassementsleider Verstappen de afgelopen races teruggebracht tot 47 punten.
Op het circuit van São Paulo liggen komend weekeinde punten klaar, zowel in de sprintrace als in de hoofdrace. "Max weet wat hij moet doen. Hij weet dat hij fout zat, diep van binnen weet hij dat. En het is aan hem om te veranderen, niet aan mij", vertelde Norris donderdag aan verslaggevers op Interlagos. "Ik verwacht een nettere strijd dan we hadden, maar het is niet aan mij, ik maak de regels niet en ik beslis niet over de straffen. Ik rijd gewoon."
Norris en Verstappen, vrienden buiten het circuit, zijn de afgelopen twee races met elkaar in botsing gekomen, waarbij de Brit aan de buitenkant probeerde in te halen, maar van de baan werd gedwongen door zijn concurrent. In Texas kreeg Norris bij de GP van de VS een straf, in Mexico oordeelden de stewards dat Verstappen de boosdoener was. "Ik wil eerlijk strijden, zoals ik dat altijd heb gedaan. Ik heb het er niet met Max over gehad. Dat is niet nodig. Hij is wellicht de beste coureur en weet precies wat hij wel en niet kan doen", aldus Norris.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
17 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
18 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië met nog vijf ronden te gaan uitgevallen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 reed op de derde plaats toen hij met zijn Red Bull in de grindbak terechtkwam. Verstappen was op het circuit van Silverstone als zevende gestart.
18 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
19 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
19 uur geleden