Norris veroordeelt acties Verstappen: niet netjes hoe hij rijdt
MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris veroordeelde na zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Mexico het rijden van Max Verstappen. "Ik wist wat ik kon verwachten van hem. Naar mijn mening is het niet netjes hoe hij rijdt", zei de Brit van McLaren in het flashinterview na afloop op de baan.
Verstappen pareerde een inhaalactie van Norris door hem in de binnenbocht zodanig af te knijpen, dat de coureur van McLaren buiten de baan door het gras moest om een botsing te voorkomen. Even later haalde Verstappen Norris in door buiten de baan een stukje af te snijden. De stewards oordeelden in beide incidenten in het nadeel van Verstappen. De Nederlander kreeg twee tijdstraffen van tien seconden en hij viel daardoor ver terug. Verstappen eindigde als zesde.
"Ik heb een crash vermeden en verder een goede race gereden", vond Norris.
De Brit reageerde tijdens de race heel boos via de teamradio. "Ik zat de hele tijd voor hem in de bocht. Deze gozer is gevaarlijk. Het is net als de vorige keer", riep Norris. Hij doelde op het incident van een week geleden tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Toen kreeg Norris vijf seconden tijdstraf omdat hij buiten de baan Verstappen inhaalde. In Mexico bespraken alle coureurs dat incident, omdat Verstappen in de ogen van sommige collega's veel te laat remde en Norris dwong buiten de baan te rijden.
Meer uit Sport
KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
11 uur geleden