Norris veroordeelt acties Verstappen: niet netjes hoe hij rijdt
MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris veroordeelde na zijn tweede plaats in de Grote Prijs van Mexico het rijden van Max Verstappen. "Ik wist wat ik kon verwachten van hem. Naar mijn mening is het niet netjes hoe hij rijdt", zei de Brit van McLaren in het flashinterview na afloop op de baan.
Verstappen pareerde een inhaalactie van Norris door hem in de binnenbocht zodanig af te knijpen, dat de coureur van McLaren buiten de baan door het gras moest om een botsing te voorkomen. Even later haalde Verstappen Norris in door buiten de baan een stukje af te snijden. De stewards oordeelden in beide incidenten in het nadeel van Verstappen. De Nederlander kreeg twee tijdstraffen van tien seconden en hij viel daardoor ver terug. Verstappen eindigde als zesde.
"Ik heb een crash vermeden en verder een goede race gereden", vond Norris.
De Brit reageerde tijdens de race heel boos via de teamradio. "Ik zat de hele tijd voor hem in de bocht. Deze gozer is gevaarlijk. Het is net als de vorige keer", riep Norris. Hij doelde op het incident van een week geleden tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten. Toen kreeg Norris vijf seconden tijdstraf omdat hij buiten de baan Verstappen inhaalde. In Mexico bespraken alle coureurs dat incident, omdat Verstappen in de ogen van sommige collega's veel te laat remde en Norris dwong buiten de baan te rijden.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
13 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
15 uur geleden