Norris na zege en constructeurstitel McLaren: perfecte afsluiting
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris vierde met zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi een "historisch moment" voor het team van McLaren. Hij bezorgde de Britse renstal voor het eerst sinds 1998 de wereldtitel in de Formule 1 bij de constructeurs. "Het voelt ongelooflijk. Niet alleen voor mezelf, maar voor het hele team", zei de 25-jarige Norris in het interview op de baan. "Ik ben zo trots op iedereen in het team. Het is perfect om het seizoen zo af te sluiten. We moeten dit vannacht goed gaan vieren."
Norris noemde zijn overwinning in de laatste race van het seizoen ook een goede motivatie voor 2025. "Het doel is dan om de wereldtitel bij de coureurs te winnen", aldus de Brit, die dit seizoen in het individuele kampioenschap als tweede eindigde achter Max Verstappen.
McLaren begon de laatste race met 21 punten voorsprong op Ferrari, het andere team dat nog kans maakte op de constructeurstitel. Norris en teamgenoot Oscar Piastri scoorden in Abu Dhabi 26 punten en daarmee kwam McLaren uit op 666 punten. Carlos Sainz en Charles Leclerc verdienden met hun tweede en derde plek 33 punten namens Ferrari. De Italiaanse renstal eindigde op 652 punten, 14 minder dan McLaren.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.
11 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zich in de kwalificatierace voor de laatste Dutch Grand Prix niet kunnen meten met de snelste coureurs. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 moest zich tevredenstellen met de zevende tijd op het circuit van Zandvoort. De coureur van Red Bull start zondag in de hoofdrace vanaf de vierde startrij.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Serena Williams maakt haar rentree op de US Open in het gemengd dubbelspel. De Amerikaanse tennisster gaat een koppel vormen met Carlos Alcaraz, de Spaanse titelverdediger bij de mannen. Het duo heeft een wildcard gekregen, zo maakten de organisatoren van het laatste grandslamtoernooi van het seizoen bekend.
11 uur geledenHAY-ON-WYE (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft in Wales haar derde ritzege geboekt in de Ronde van Groot-Brittannië. De Nederlandse topsprintster van SD Worx - Protime was in de vierde etappe na ruim 138 kilometer en een aantal klimmetjes de snelste in de straten van Hay-on-Wye.
12 uur geleden