Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Norris na zege en constructeurstitel McLaren: perfecte afsluiting

Norris na zege en constructeurstitel McLaren: perfecte afsluiting

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris vierde met zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi een "historisch moment" voor het team van McLaren. Hij bezorgde de Britse renstal voor het eerst sinds 1998 de wereldtitel in de Formule 1 bij de constructeurs. "Het voelt ongelooflijk. Niet alleen voor mezelf, maar voor het hele team", zei de 25-jarige Norris in het interview op de baan. "Ik ben zo trots op iedereen in het team. Het is perfect om het seizoen zo af te sluiten. We moeten dit vannacht goed gaan vieren."

Norris noemde zijn overwinning in de laatste race van het seizoen ook een goede motivatie voor 2025. "Het doel is dan om de wereldtitel bij de coureurs te winnen", aldus de Brit, die dit seizoen in het individuele kampioenschap als tweede eindigde achter Max Verstappen.

McLaren begon de laatste race met 21 punten voorsprong op Ferrari, het andere team dat nog kans maakte op de constructeurstitel. Norris en teamgenoot Oscar Piastri scoorden in Abu Dhabi 26 punten en daarmee kwam McLaren uit op 666 punten. Carlos Sainz en Charles Leclerc verdienden met hun tweede en derde plek 33 punten namens Ferrari. De Italiaanse renstal eindigde op 652 punten, 14 minder dan McLaren.

Meer uit Sport

Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

1 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

1 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

2 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

2 uur geleden
Coach Anema denkt dat Conijn eerder had kunnen versnellen

MILAAN (ANP) - Coach Jillert Anema van Merel Conijn was blij met het zilver van zijn schaatsster op de Spelen van Milaan, maar hij denkt dat ze eerder had kunnen versnellen. Conijn zette aan in de laatste drie ronden en maakte de achterstand op de Belgische Sandrine Tas goed. "Ze rekent pas in de laatste 30 meter af met Tas. Dat is niet nodig als je 31,4 in de slotronde rijdt", aldus de coach. "We zaten er heel dichtbij, maar goud winnen is heel lastig."

2 uur geleden
Velzeboer naar halve finale 500 meter op Olympische Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale van de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de eerste kwartfinale direct de leiding en stond de eerste plaats niet meer af. Ze noteerde een olympisch record. Achter Velzeboer schaatste de Italiaanse Arianna Fontana naar de tweede plaats. Zij is daarmee ook zeker van de halve finale.

2 uur geleden