Norris na zege en constructeurstitel McLaren: perfecte afsluiting
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris vierde met zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi een "historisch moment" voor het team van McLaren. Hij bezorgde de Britse renstal voor het eerst sinds 1998 de wereldtitel in de Formule 1 bij de constructeurs. "Het voelt ongelooflijk. Niet alleen voor mezelf, maar voor het hele team", zei de 25-jarige Norris in het interview op de baan. "Ik ben zo trots op iedereen in het team. Het is perfect om het seizoen zo af te sluiten. We moeten dit vannacht goed gaan vieren."
Norris noemde zijn overwinning in de laatste race van het seizoen ook een goede motivatie voor 2025. "Het doel is dan om de wereldtitel bij de coureurs te winnen", aldus de Brit, die dit seizoen in het individuele kampioenschap als tweede eindigde achter Max Verstappen.
McLaren begon de laatste race met 21 punten voorsprong op Ferrari, het andere team dat nog kans maakte op de constructeurstitel. Norris en teamgenoot Oscar Piastri scoorden in Abu Dhabi 26 punten en daarmee kwam McLaren uit op 666 punten. Carlos Sainz en Charles Leclerc verdienden met hun tweede en derde plek 33 punten namens Ferrari. De Italiaanse renstal eindigde op 652 punten, 14 minder dan McLaren.
Meer uit Sport
HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
17 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
19 uur geleden