
Norris na zege en constructeurstitel McLaren: perfecte afsluiting
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris vierde met zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi een "historisch moment" voor het team van McLaren. Hij bezorgde de Britse renstal voor het eerst sinds 1998 de wereldtitel in de Formule 1 bij de constructeurs. "Het voelt ongelooflijk. Niet alleen voor mezelf, maar voor het hele team", zei de 25-jarige Norris in het interview op de baan. "Ik ben zo trots op iedereen in het team. Het is perfect om het seizoen zo af te sluiten. We moeten dit vannacht goed gaan vieren."
Norris noemde zijn overwinning in de laatste race van het seizoen ook een goede motivatie voor 2025. "Het doel is dan om de wereldtitel bij de coureurs te winnen", aldus de Brit, die dit seizoen in het individuele kampioenschap als tweede eindigde achter Max Verstappen.
McLaren begon de laatste race met 21 punten voorsprong op Ferrari, het andere team dat nog kans maakte op de constructeurstitel. Norris en teamgenoot Oscar Piastri scoorden in Abu Dhabi 26 punten en daarmee kwam McLaren uit op 666 punten. Carlos Sainz en Charles Leclerc verdienden met hun tweede en derde plek 33 punten namens Ferrari. De Italiaanse renstal eindigde op 652 punten, 14 minder dan McLaren.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.
7 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is op ietwat fortuinlijke wijze doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon. De nummer 1 van de tenniswereld stond met 2-0 in sets achter tegen Grigor Dimitrov, toen de Bulgaar in de vierde game van de derde set zichzelf blesseerde bij het slaan van een ace. Met een pijnlijke borstspier moest de nummer 19 van de plaatsingslijst opgeven. Huilend verliet de 34-jarige Bulgaar het centre court.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales bereikt van Wimbledon. De nummer 8 van de plaatsingslijst versloeg in een overtuigend optreden de Deense Clara Tauson in twee sets: 6-4 6-1.
12 uur geledenDUINKERKE (ANP/Belga) - De wedstrijdjury van de Ronde van Frankrijk heeft Bryan Coquard bestraft voor het veroorzaken van de val bij de tussensprint in de derde etappe. De Franse renner van de Cofidis-ploeg kreeg een boete van ruim 500 euro, 13 punten aftrek in het puntenklassement en een gele kaart. Bij een tweede gele kaart in deze Tour kan Coquard uit de koers worden gezet.
12 uur geledenDUINKERKE (ANP) - Jasper Philipsen heeft bij zijn val in de derde etappe van de Tour de France meerdere breuken opgelopen. Dat meldt zijn ploeg Alpecin-Deceuninck. De Belgische sprinter, winnaar van de eerste etappe, ging gehuld in de groene puntentrui 60 kilometer voor de finish onderuit.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft met zijn 101e zege op Wimbledon de kwartfinales bereikt. De zevenvoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Londen ontdeed zich in de vierde ronde van de Australiër Alex De Minaur. De 38-jarige Serviër had wel vier sets nodig om voor de zestiende keer in zijn carrière de laatste acht te bereiken: 1-6 6-4 6-4 6-4.
15 uur geleden