Norris bezorgt met zege in Abu Dhabi McLaren constructeurstitel
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft de laatste race van dit jaar in de Formule 1 gewonnen. De Brit was de snelste in de Grote Prijs van Abu Dhabi en hij bezorgde zijn team McLaren daarmee de wereldtitel bij de constructeurs. Voor McLaren is het de negende constructeurstitel. Het Britse team moest er 26 jaar op wachten.
Het was de vierde zege van Norris dit jaar. Hij eindigt als tweede in het kampioenschap van de coureurs achter Max Verstappen, die zich twee weken geleden in Las Vegas al verzekerde van zijn vierde wereldtitel. Verstappen reed een ongelukkige race. Hij kreeg een tijdstraf van tien seconden voor een aanrijding met Oscar Piastri in de eerste ronde. De Nederlander moest genoegen nemen met de zesde plaats.
Norris scoorde met zijn overwinning genoeg punten om Ferrari ruim voor te blijven in het kampioenschap van de teams, hoewel de coureurs Carlos Sainz en Charles Leclerc er alles aan deden om zoveel mogelijk punten binnen te slepen voor de Italiaanse renstal. Sainz eindigde in zijn laatste race voor Ferrari als tweede, Leclerc finishte als derde.
Belangrijk
McLaren moest lang wachten op een nieuwe constructeurstitel. Dat kampioenschap is belangrijk voor de teams, omdat het vele miljoenen euro's oplevert voor de ontwikkeling van de auto's. Sainz zette Norris wel even onder druk, maar de Spanjaard had niet de snelheid om de Brit aan te vallen. Norris reed van start tot finish aan de leiding.
Leclerc reed een opvallend sterke race. De Monegask startte door een gridstraf als negentiende en wist zich op te werken naar de derde plaats. Dat was mede dankzij een flitsende beginfase, waarin hij elf posities opschoof.
Hamilton
Verstappen startte als vierde en deed met een inhaalactie in de eerste bocht een aanval op de tweede plek van Piastri. Er was weinig ruimte en beide auto's raakten elkaar. Verstappen draaide in zijn Red Bull een rondje om zijn as, maar kon wel de race vervolgen. Hij zakte terug naar de elfde plaats. Vanaf die plek klom hij geleidelijk omhoog naar uiteindelijk de zesde plek.
Lewis Hamilton eindigde zijn laatste race voor Mercedes als vierde. De Brit haalde in de laatste ronde nog zijn teamgenoot George Russell in. De zevenvoudig wereldkampioen verlaat het team om vanaf 2025 zijn geluk te beproeven bij Ferrari.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
2 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
14 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
18 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
19 uur geleden