Norris bezorgt met zege in Abu Dhabi McLaren constructeurstitel
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft de laatste race van dit jaar in de Formule 1 gewonnen. De Brit was de snelste in de Grote Prijs van Abu Dhabi en hij bezorgde zijn team McLaren daarmee de wereldtitel bij de constructeurs. Voor McLaren is het de negende constructeurstitel. Het Britse team moest er 26 jaar op wachten.
Het was de vierde zege van Norris dit jaar. Hij eindigt als tweede in het kampioenschap van de coureurs achter Max Verstappen, die zich twee weken geleden in Las Vegas al verzekerde van zijn vierde wereldtitel. Verstappen reed een ongelukkige race. Hij kreeg een tijdstraf van tien seconden voor een aanrijding met Oscar Piastri in de eerste ronde. De Nederlander moest genoegen nemen met de zesde plaats.
Norris scoorde met zijn overwinning genoeg punten om Ferrari ruim voor te blijven in het kampioenschap van de teams, hoewel de coureurs Carlos Sainz en Charles Leclerc er alles aan deden om zoveel mogelijk punten binnen te slepen voor de Italiaanse renstal. Sainz eindigde in zijn laatste race voor Ferrari als tweede, Leclerc finishte als derde.
Belangrijk
McLaren moest lang wachten op een nieuwe constructeurstitel. Dat kampioenschap is belangrijk voor de teams, omdat het vele miljoenen euro's oplevert voor de ontwikkeling van de auto's. Sainz zette Norris wel even onder druk, maar de Spanjaard had niet de snelheid om de Brit aan te vallen. Norris reed van start tot finish aan de leiding.
Leclerc reed een opvallend sterke race. De Monegask startte door een gridstraf als negentiende en wist zich op te werken naar de derde plaats. Dat was mede dankzij een flitsende beginfase, waarin hij elf posities opschoof.
Hamilton
Verstappen startte als vierde en deed met een inhaalactie in de eerste bocht een aanval op de tweede plek van Piastri. Er was weinig ruimte en beide auto's raakten elkaar. Verstappen draaide in zijn Red Bull een rondje om zijn as, maar kon wel de race vervolgen. Hij zakte terug naar de elfde plaats. Vanaf die plek klom hij geleidelijk omhoog naar uiteindelijk de zesde plek.
Lewis Hamilton eindigde zijn laatste race voor Mercedes als vierde. De Brit haalde in de laatste ronde nog zijn teamgenoot George Russell in. De zevenvoudig wereldkampioen verlaat het team om vanaf 2025 zijn geluk te beproeven bij Ferrari.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
12 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
13 uur geleden