Norris bezorgt met zege in Abu Dhabi McLaren constructeurstitel
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris heeft de laatste race van dit jaar in de Formule 1 gewonnen. De Brit was de snelste in de Grote Prijs van Abu Dhabi en hij bezorgde zijn team McLaren daarmee de wereldtitel bij de constructeurs. Voor McLaren is het de negende constructeurstitel. Het Britse team moest er 26 jaar op wachten.
Het was de vierde zege van Norris dit jaar. Hij eindigt als tweede in het kampioenschap van de coureurs achter Max Verstappen, die zich twee weken geleden in Las Vegas al verzekerde van zijn vierde wereldtitel. Verstappen reed een ongelukkige race. Hij kreeg een tijdstraf van tien seconden voor een aanrijding met Oscar Piastri in de eerste ronde. De Nederlander moest genoegen nemen met de zesde plaats.
Norris scoorde met zijn overwinning genoeg punten om Ferrari ruim voor te blijven in het kampioenschap van de teams, hoewel de coureurs Carlos Sainz en Charles Leclerc er alles aan deden om zoveel mogelijk punten binnen te slepen voor de Italiaanse renstal. Sainz eindigde in zijn laatste race voor Ferrari als tweede, Leclerc finishte als derde.
Belangrijk
McLaren moest lang wachten op een nieuwe constructeurstitel. Dat kampioenschap is belangrijk voor de teams, omdat het vele miljoenen euro's oplevert voor de ontwikkeling van de auto's. Sainz zette Norris wel even onder druk, maar de Spanjaard had niet de snelheid om de Brit aan te vallen. Norris reed van start tot finish aan de leiding.
Leclerc reed een opvallend sterke race. De Monegask startte door een gridstraf als negentiende en wist zich op te werken naar de derde plaats. Dat was mede dankzij een flitsende beginfase, waarin hij elf posities opschoof.
Hamilton
Verstappen startte als vierde en deed met een inhaalactie in de eerste bocht een aanval op de tweede plek van Piastri. Er was weinig ruimte en beide auto's raakten elkaar. Verstappen draaide in zijn Red Bull een rondje om zijn as, maar kon wel de race vervolgen. Hij zakte terug naar de elfde plaats. Vanaf die plek klom hij geleidelijk omhoog naar uiteindelijk de zesde plek.
Lewis Hamilton eindigde zijn laatste race voor Mercedes als vierde. De Brit haalde in de laatste ronde nog zijn teamgenoot George Russell in. De zevenvoudig wereldkampioen verlaat het team om vanaf 2025 zijn geluk te beproeven bij Ferrari.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
14 uur geleden