Norris baalt van 'gratis pitstop' voor concurrent Verstappen
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris baalde van de 'gratis pitstop' die zijn concurrent Max Verstappen had gekregen in de Grote Prijs van Brazilië. De Nederlandse Red Bull-coureur won de Formule 1-race in São Paulo en de Britse McLaren-coureur eindigde zelf slechts als zesde. Daardoor liep Verstappen 18 punten op hem uit in het WK.
Omdat de race stilgelegd werd door harde regen, konden alle coureurs tijdens de pauze van banden wisselen. Norris, die van poleposition was gestart en aanvankelijk tweede lag achter George Russell, had dat zelf al eerder gedaan waardoor hij achter Verstappen was teruggevallen.
"We hadden een beetje pech vandaag", zei Norris bij Viaplay. "We maakten enkele fouten die me een plek kostten en andere jongens hadden geluk met een gratis pitstop. Daardoor was het voor ons onmogelijk om te winnen."
De Brit van McLaren zei niet aan het kampioenschap te denken. Een dag eerder had hij zijn achterstand op Verstappen teruggebracht naar 44 punten en met de poleposition en Verstappen die vanaf P17 moest starten, zag het er voor de start gunstig voor hem uit. "Ik denk er niet aan. Ik doe gewoon mijn best in de drie komende races."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De kersverse wereldkampioen Kimi Antonelli rijdt volgend jaar niet met startnummer 1 in de Formule 1, maar houdt vast aan zijn vertrouwde startnummer 12. Dat maakte de jonge Italiaan duidelijk na het behalen van de titel in de Grote Prijs van Mexico-Stad. "Ik ben bijgelovig en 1 is nooit een gelukkig getal voor mij geweest. Alle keren dat ik het heb gedragen, ging het extreem slecht", aldus de 20-jarige Italiaan, de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft hoofdtrainer Robin Peter ontslagen. Dat heeft de nummer 17 van de Eredivisie maandag bekendgemaakt. Aanleiding zijn volgens de club "de tegenvallende sportieve resultaten". De 39-jarige Duitser was sinds de zomer van 2025 in dienst bij de club.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de Grote Prijs van Mexico-Stad van de vierde naar de tweede plaats geklommen in het kampioenschap. Dat is ook het maximaal haalbare voor de viervoudig wereldkampioen van Red Bull, want de 20-jarige Italiaan Kimi Antonelli verzekerde zich als jongste ooit al van de wereldtitel in de Formule 1. De coureur van Mercedes finishte als derde in Mexico en scoorde daarmee zoveel punten, dat hij in de resterende vier grands prix van dit seizoen niet meer te achterhalen is.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kimi Antonelli huilde van geluk toen hij als derde over de finish reed tijdens de Grote Prijs van Mexico-Stad en zich met die positie als jongste ooit verzekerde van de wereldtitel in de Formule 1. "Ik heb het gedaan, ik heb er geen woorden voor. Dit moet ik even verwerken", zei de 20-jarige Italiaan van Mercedes tijdens het interview op de baan.
1 dag geleden