Norris baalt van 'gratis pitstop' voor concurrent Verstappen
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris baalde van de 'gratis pitstop' die zijn concurrent Max Verstappen had gekregen in de Grote Prijs van Brazilië. De Nederlandse Red Bull-coureur won de Formule 1-race in São Paulo en de Britse McLaren-coureur eindigde zelf slechts als zesde. Daardoor liep Verstappen 18 punten op hem uit in het WK.
Omdat de race stilgelegd werd door harde regen, konden alle coureurs tijdens de pauze van banden wisselen. Norris, die van poleposition was gestart en aanvankelijk tweede lag achter George Russell, had dat zelf al eerder gedaan waardoor hij achter Verstappen was teruggevallen.
"We hadden een beetje pech vandaag", zei Norris bij Viaplay. "We maakten enkele fouten die me een plek kostten en andere jongens hadden geluk met een gratis pitstop. Daardoor was het voor ons onmogelijk om te winnen."
De Brit van McLaren zei niet aan het kampioenschap te denken. Een dag eerder had hij zijn achterstand op Verstappen teruggebracht naar 44 punten en met de poleposition en Verstappen die vanaf P17 moest starten, zag het er voor de start gunstig voor hem uit. "Ik denk er niet aan. Ik doe gewoon mijn best in de drie komende races."
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
21 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
1 dag geleden