Norovirus kwam vorig jaar veel vaker voor
BILTHOVEN (ANP) - Veel meer mensen dan anders werden vorig jaar getroffen door het norovirus, dat een stevige darminfectie veroorzaakt. Dat zegt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) na een bericht in het AD. Exacte cijfers heeft de organisatie niet. Er is ook geen meldplicht voor deze besmettingen.
Per jaar krijgen ongeveer 4,5 miljoen Nederlanders buikgriep, schat het RIVM, van wie er dan ongeveer een half miljoen het norovirus hebben. In 2024 waren het er vermoedelijk eens zoveel. Braken, diarree, misselijkheid, koorts, hoofdpijn, buikpijn en buikkramp zijn de mogelijke gevolgen.
De cijfers zijn sinds december weer normaal. De extra gevallen van het afgelopen jaar hebben mogelijk te maken met de opkomst van weer een nieuwe variant, waartegen mensen minder weerbaar waren. Ook kan de nasleep van corona nog een rol hebben gespeeld: door de maatregelen tegen besmetting liepen mensen ook andere ziekten minder op, waardoor ze daartegen minder weerstand opbouwden.
Het norovirus sloeg vorig jaar ook vaker toe buiten de gewone griepperiode. De aantallen in de andere perioden liepen mogelijk op door groepsuitbraken van het zeer besmettelijke virus.
Meer uit Gezond
ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.
3 dagen geledenLEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
5 dagen geleden