Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Normenwaakhond Brits parlement onderzoekt premier Sunak

Normenwaakhond Brits parlement onderzoekt premier Sunak

LONDEN (ANP/RTR) - De waakhond voor normen van het Britse parlement is een onderzoek begonnen naar premier Rishi Sunak. De conservatieve regeringsleider heeft mogelijk iets niet gemeld wat hij wel had moeten aangeven en daardoor is er mogelijk sprake van belangenverstrengeling, melden Britse media.

De zaak tegen Sunak staat in een lijst met lopende onderzoeken, die maandag op de website van de waakhond is geplaatst. Volgens een woordvoerder van de premier gaat het om de belangen van de echtgenote van Sunak in een kinderopvangbedrijf. Sky News zegt dat het bedrijf zou kunnen profiteren van aangekondigd regeringsbeleid. De opvang is een van de zes plekken die in de nieuwe plannen subsidie krijgen voor het klaarstomen van gastouders.

Sunak zegt dat er weinig aan de hand is. Hij zou graag meewerken aan het onderzoek om "op te helderen dat dit op de juiste manier is aangegeven".

Uitleg

Oppositiepartij Labour wil dat Sunak met een goede uitleg komt waarom hij het parlement niet eerder heeft ingelicht over het belang van zijn vrouw. Zij heeft volgens de Britse krant i sinds 6 maart aandelen in het kinderopvangbedrijf. Toen Sunak op 28 maart voor een parlementaire commissie sprak over de kinderopvangplannen heeft hij daar niet over verteld.

Op een vraag uit de commissie of hij iets aan te geven had antwoordde de premier: "Nee, alles wat ik zou moeten melden, heb ik op de normale manier aangegeven." Volgens The Guardian waren de bazen van het kinderopvangbedrijf een paar uur later op Downing Street 10, de ambtswoning van Sunak, voor een receptie.

Meer uit Buitenland

Plunderingen gemeld in zwaar getroffen Venezolaanse kustprovincie

CATIA LA MAR (ANP/AFP) - In de zwaar door de aardbevingen getroffen Venezolaanse kustprovincie La Guaira zijn plunderingen. In de badplaats Catia La Mar zouden zwaar beschadigde winkels worden geplunderd.

10 minuten geleden
Amerikaanse rechter blokkeert Trump-decreet rond briefstemmen

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.

2 uur geleden
Code rood in steeds meer Italiaanse steden om hitte

ROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.

4 uur geleden
VN sturen specialisten voor hulp na aardbeving Venezuela

NEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.

5 uur geleden
Ook Europese landen bieden Venezuela hulp na aardbevingen

BERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.

7 uur geleden
Dodental in Venezuela loopt op na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.

7 uur geleden
Poolse premier pleit voor respect na WOII-rel met Oekraïne

GDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.

7 uur geleden