Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Normandië-overleg over Oekraïne gaat in maart verder

Normandië-overleg over Oekraïne gaat in maart verder

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het zogeheten Normandië-overleg over het conflict in Oost-Oekraïne gaat volgens Duitsland in maart verder. Donderdag leverde het ruim negen uur durende overleg tussen Rusland, Oekraïne, Frankrijk en Duitsland in Berlijn geen resultaat op.

Het overleg kwam op gang op de internationale herdenking van D-Day in 2014 in Normandië. De vier landen gingen daar in gesprek, enkele maanden nadat in het oosten van Oekraïne een burgeroorlog was uitgebroken. Deze Normandië-overleggroep slaagde er in 2015 in de strijd te bezweren met akkoorden die in de Belarussische hoofdstad Minsk werden gesloten.

Vertegenwoordigers van de vier landen zeiden na het overleg in Berlijn nog altijd achter de afspraken staan. Kiev en Moskou beschuldigen elkaar er echter regelmatig van zich daar niet aan te houden. De Russische onderhandelaar heeft ook kritiek geuit op Oekraïne, omdat het land heeft geweigerd in gesprek te gaan met de door Rusland gesteunde separatisten in het oosten.

De onderhandelaar namens Oekraïne heeft gezegd door te blijven werken en dat "iedereen vastbesloten is om een ​​resultaat te behalen". Kiev verwacht dat de vier landen nu vaker met elkaar in onderhandeling zullen gaan. De laatste gespreksronde over het conflict in Oost-Oekraïne kwam op een moment waarop de spanningen rond Oekraïne zijn opgelopen door de Russische troepenopbouw bij de grens.

De strijd in Oost-Oekraïne barstte los na het afzetten in 2014 van de gekozen pro-Russische president Viktor Janoekovitsj. Pro-Russische Oekraïners kwamen in opstand en zeiden zich af te scheiden van Oekraïne. Rusland beschouwt de pro-westerse machtswisseling in Kiev in 2014 als een vooral door de VS bekokstoofde staatsgreep. Het Westen stelt dat er van een volksopstand sprake was en dat Janoekovitsj daarom ten val kwam.

Meer uit Buitenland

Tienduizenden op de vlucht voor geweld in Zuid-Syrië

NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.

1 uur geleden
Enkelband voor Braziliaanse ex-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro, verdacht van een couppoging, moet een elektronische enkelband gaan dragen. De politie heeft zijn huis en zijn politieke hoofdkwartier doorzocht, meldden Braziliaanse media.

3 uur geleden
Slovenië ziet toch af van NAVO-referendums

LJUBLJANA (ANP) - Slovenië gaat toch geen raadgevend referendum uitschrijven over de verhoging van de defensie-uitgaven om de nieuwe NAVO-norm te halen. De Slovenen hoeven daardoor hoogstwaarschijnlijk ook niet te stemmen of ze binnen het bondgenootschap willen blijven.

3 uur geleden
Brussel verwacht lastige onderhandelingen over meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034

6 uur geleden
Voorlopig geen buitenlanders in vakantieresort Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".

6 uur geleden
Geweld in Syrische stad Suwayda laait toch weer op

SUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.

6 uur geleden
Tomorrowland volledig open voor alle bezoekers met ticket

BOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.

8 uur geleden