
Noren missen spits Haaland in laatste kwalificatieduel EK voetbal
OSLO (ANP) - Noorwegen neemt het zondag in het laatste groepsduel in de kwalificatie voor het EK voetbal van volgend jaar op tegen Schotland zonder aanvaller Erling Haaland. De speler van Manchester City heeft donderdag in een oefeninterland tegen Faeröer een voetblessure opgelopen.
"Het is geen ernstige blessure, maar hij heeft pijn en de wedstrijd tegen Schotland komt te vroeg", aldus Ole Sand, de teamarts van de Noorse ploeg.
Noorwegen staat derde in de groep achter Spanje en Schotland, die beide al zeker zijn van deelname aan het EK. Noorwegen kan zich nog wel kwalificeren voor de play-offs. Haaland is de topscorer van zijn land in de kwalificatie met zes doelpunten. Bondscoach Stale Solbakken roept geen vervanger op. "Dit is een mooie uitdaging voor de andere aanvallers in de selectie", aldus Solbakken.
Bij Manchester City zal de blessure van Haaland met enige zorg worden bekeken. De ploeg van coach Pep Guardiola neemt het na de interlandbreak op tegen Liverpool. Haaland is ook topscorer in de Premier League met dertien doelpunten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft onder de nieuwe coach John van den Brom de tweede seizoenszege geboekt. De ploeg uit Enschede won bij Sparta Rotterdam met 5-1.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig international Jérôme Boateng heeft zijn carrière beëindigd. De 37-jarige oud-speler van Bayern München werd in 2014 met het Duits elftal wereldkampioen in Brazilië.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De 19-jarige aanvalster Lotte Keukelaar verruilt Ajax voor Real Madrid. Dat heeft Ajax in een persbericht bekendgemaakt. Keukelaar stond nog tot medio 2027 onder contract bij Ajax en vertrekt per direct voor een recordbedrag voor het Nederlandse vrouwenvoetbal naar Madrid. Ajax heeft de hoogte van de transfersom niet bekendgemaakt.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van koploper Feyenoord kan zondag in het uitduel met AZ nog niet beschikken over Hwang In-beom, Jordan Lotomba en Jakub Moder. De drie spelers zijn nog niet hersteld van hun blessures.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens kan zondag in het duel met koploper Feyenoord nog geen beroep doen op aanvaller Troy Parrott. De spits is nog niet hersteld van een knieblessure.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz verwacht zondag tegen Ajax "een veel opener wedstrijd" dan vorig seizoen. "Ajax speelt op een andere manier dan verleden jaar", stelde Bosz bij de persconferentie voor de topper in Eindhoven. "Ze spelen meer zoals ze in het verleden speelden. Meer naar voren. Daardoor komen er grote ruimtes."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.
22 uur geleden