Noppert eerste doelman sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Andries Noppert is voorlopig de eerste keeper van sc Heerenveen. De 28-jarige doelman krijgt van trainer Kees van Wonderen de voorkeur boven Xavier Mous en Jan Bekkema, zo heeft de Friese club bekendgemaakt.
"Ik ben blij dat we met Andries en Xavier twee doelmannen met Eredivisie-ervaring hebben. Ze hebben in de afgelopen weken allebei goede dingen laten zien. Hoewel het niveau dicht bij elkaar ligt, heeft Andries de concurrentiestrijd nu op punten gewonnen", aldus Van Wonderen.
Noppert maakte deze zomer de overstap van Go Ahead Eagles naar sc Heerenveen. Hij volgde daarmee Van Wonderen, de oud-international die de afgelopen jaren Go Ahead onder zijn hoede had.
Bij sc Heerenveen werd Sven van Beek benoemd tot captain. De 28-jarige verdediger neemt de band over van keeper Erwin Mulder, met wie de club niet verderging. Zijn aflopende contract werd niet verlengd.
Heerenveen eindigde afgelopen seizoen als achtste. De club opent de Eredivisie op vrijdag 5 augustus met een thuiswedstrijd tegen Sparta.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
22 uur geleden