Noorwegen ziet geen dreiging tegen eigen olie- en gasinstallaties
OSLO (ANP/RTR) - Noorwegen heeft geen signalen dat de eigen gas- en olie-installaties op zee te maken hebben met specifieke dreigingen. Dat zei premier Jonas Gahr Støre tegen het Noorse persbureau NTB in een reactie op de vermeende sabotage van de gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2.
Eerder kondigde Noorwegen aan de beveiliging rond zijn olie- en gasinstallaties op te schroeven. Dat gebeurde na de ontdekking van drie grote lekkages aan de Nord Stream-pijpleidingen in de Oostzee bij Zweden en Denemarken. Bij die pijpleidingen waren maandag explosies gemeten.
Op maandag drong de Noorse autoriteit voor de veiligheid van olie en gas al aan op grotere waakzaamheid vanwege ongeïdentificeerde drones die in de buurt van Noorse offshore olie- en gasplatforms waren gezien.
Noorwegen is op dit moment de grootste leverancier van aardgas aan de Europese Unie. Nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen verlaagde Moskou de gasleveringen aan Europa drastisch, als reactie op de Europese steun voor Oekraïne.
Juist deze week gaat een nieuwe pijpleiding door de Oostzee open die Noors gas naar Oost-Europa brengt. Die moet deze landen helpen het verder zonder Russisch gas af te kunnen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
23 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
24 minuten geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
3 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
8 uur geleden