Noorwegen wint ploegachtervolging, Nederland vierde in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse mannenploeg heeft bij de tweede wereldbeker schaatsen in Heerenveen op de achtervolging naast een medaille gegrepen. De formatie van bondscoach Jan Coopmans kwam in de laatste rit niet verder dan de vierde tijd: 3.42,25. Tegenstander Noorwegen zegevierde met een baanrecord: 3.39,08. Canada eindigde als tweede (3.39,94) en Rusland pakte brons met 3.41,40.
Namens Nederland kwamen Sven Kramer, Chris Huizinga en Marcel Bosker in actie. Vorig weekeinde reed Kramer samen met Huizinga en Beau Snellink (TalentNED). Zij wonnen toen in een tijd van 3.40,33.
Patrick Roest, eveneens van Jumbo-Visma, is normaal gesproken een vaste keus voor de ploegachtervolging. De drievoudig wereldkampioen allround richt zich echter ook in het tweede wereldbekerweekeinde op de 1500 en 5000 meter. Bondscoach Coopmans doet over twee weken bij de WK afstanden mogelijk wel een beroep op Roest.
Voor Noorwegen, olympisch kampioen op de ploegachtervolging, verschenen Sverre Lunde Pedersen, Allan Dahl Johansson en Hallgeir Engebraten op het ijs. Zij reden een race zonder aflossing op kop en hielden het hoge tempo gezamenlijk tot aan de finish vast. Noorwegen, vorig weekeinde tweede in Thialf, won tevens de wereldbeker. Nederland eindigde in het klassement na twee races als tweede.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
15 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden