Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen wint ploegachtervolging, Nederland vierde in Thialf

Noorwegen wint ploegachtervolging, Nederland vierde in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse mannenploeg heeft bij de tweede wereldbeker schaatsen in Heerenveen op de achtervolging naast een medaille gegrepen. De formatie van bondscoach Jan Coopmans kwam in de laatste rit niet verder dan de vierde tijd: 3.42,25. Tegenstander Noorwegen zegevierde met een baanrecord: 3.39,08. Canada eindigde als tweede (3.39,94) en Rusland pakte brons met 3.41,40.

Namens Nederland kwamen Sven Kramer, Chris Huizinga en Marcel Bosker in actie. Vorig weekeinde reed Kramer samen met Huizinga en Beau Snellink (TalentNED). Zij wonnen toen in een tijd van 3.40,33.

Patrick Roest, eveneens van Jumbo-Visma, is normaal gesproken een vaste keus voor de ploegachtervolging. De drievoudig wereldkampioen allround richt zich echter ook in het tweede wereldbekerweekeinde op de 1500 en 5000 meter. Bondscoach Coopmans doet over twee weken bij de WK afstanden mogelijk wel een beroep op Roest.

Voor Noorwegen, olympisch kampioen op de ploegachtervolging, verschenen Sverre Lunde Pedersen, Allan Dahl Johansson en Hallgeir Engebraten op het ijs. Zij reden een race zonder aflossing op kop en hielden het hoge tempo gezamenlijk tot aan de finish vast. Noorwegen, vorig weekeinde tweede in Thialf, won tevens de wereldbeker. Nederland eindigde in het klassement na twee races als tweede.

Meer uit Sport

Honkballer Albies voelde het meteen: dit wordt een homerun

MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."

2 uur geleden
Albies slaat honkballers met homerun naar zege op Nicaragua

MIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.

3 uur geleden
Sablikova nam in Thialf afscheid met haar 'mooiste race ooit'

HEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.

4 uur geleden
Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

5 uur geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

6 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

7 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

7 uur geleden