Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen wil ook vrouwenquotum voor top middelgrote bedrijven

Noorwegen wil ook vrouwenquotum voor top middelgrote bedrijven

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse regering wil een vrouwenquotum invoeren voor de directies en raden van commissarissen van middelgrote bedrijven. Die raden van bestuur moeten volgens een wetsvoorstel vanaf 2028 minstens voor 40 procent uit vrouwen bestaan. Er is al sinds 2005 een vrouwenquotum van 40 procent voor de raden van bestuur van Noorse beursgenoteerde bedrijven.

In december werd een voorstel gedaan om dit uit te breiden naar grote niet-beursgenoteerde bedrijven. Daar komen nu dus ook middelgrote bedrijven bovenop als het aan de Noorse regering ligt. Het gaat dan om bedrijven die minstens dertig werknemers hebben met een jaaromzet van meer dan 50 miljoen kroon, omgerekend 4,3 miljoen euro. De nieuwe regels zouden voor ongeveer 20.000 bedrijven gaan gelden.

Volgens de Noorse industrieminister Jan Christian Vestre heeft zijn land hier een primeur in de wereld mee. Volgens hem moet dit helpen met een gelijk speelveld voor vrouwen in de top van het bedrijfsleven. Maar ook economisch is dit belangrijk, aldus de minister. Vestre stelt dat er hierdoor meer innovatie en creativiteit ontstaat in het bedrijfsleven en maatschappelijke mogelijkheden beter worden aangewend met de stap.

Europese en Nederlandse wetgeving

In november vorig jaar stemde het Europees Parlement nog definitief in met een wet voor een Europees quotum voor vrouwen in raden van toezicht en bestuur. Vanaf 30 juni 2026 moet de raad van commissarissen van een beursgenoteerd bedrijf met meer dan 250 werknemers voor 40 procent uit vrouwen bestaan, of ten minste 33 procent van de commissarissen en de leden van de raad van bestuur. De EU-landen kunnen zelf kiezen welk quotum ze willen hanteren.

Nederland heeft sinds begin 2022 de wettelijke eis dat bij nieuwe benoemingen een van elke drie commissarissen van beursgenoteerde bedrijven vrouw moet zijn. Voor grote niet-beursgenoteerde bedrijven zijn er streefcijfers voor vrouwen aan de top.

Meer uit Financieel

KLM: uitspraak rechter over staking 'positief voor passagiers'

AMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."

38 minuten geleden
Rechter verbiedt staking van grondpersoneel KLM van woensdag

AMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.

1 uur geleden
Martijn Snoep herbenoemd als bestuursvoorzitter ACM

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.

1 uur geleden
AEX sluit lager in aanloop deadline importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.

2 uur geleden
Kabinet wil Invest-NL en Invest International laten fuseren

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International onder één dak brengen. De samenvoeging, waar al op werd voorgesorteerd in het regeerprogramma, moet een organisatie opleveren met meer schaalgrootte en slagvaardigheid. Dat schrijven de ministers Eelco Heinen (Financiën, VVD), Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Schiphol waarschuwt voor onaanvaardbare risico's bij KLM-staking

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol waarschuwt dat de aangekondigde staking van KLM-grondpersoneel komende woensdag tot "onaanvaardbare risico's" leidt. Volgens een advocaat van Schiphol heeft de luchthaven de plannen van de vakbonden geanalyseerd. Daaruit is onder meer naar voren gekomen dat de parkeerplekken voor vliegtuigen aan de gates kunnen vollopen.

3 uur geleden
Bronnen: OPEC+ besluit zaterdag over nieuwe productieverhoging

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat zaterdag waarschijnlijk besluiten de olieproductie in augustus opnieuw te verhogen, met 411.000 vaten per dag. Dat meldden bronnen bij de OPEC+ aan persbureau Reuters. Die onlinevergadering zou eigenlijk op zondag plaatsvinden, maar zou zijn vervroegd naar zaterdag.

3 uur geleden