Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen verlaagt rente om impact coronavirus te verkleinen

Noorwegen verlaagt rente om impact coronavirus te verkleinen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Noorse centrale bank verlaagt de rente om de negatieve economische impact van het nieuwe coronavirus te verzachten. Het belangrijkste rentetarief gaat met 0,5 procentpunt omlaag naar 1 procent, maakte Norges Bank vrijdag bekend.

De centrale bank gaf aan klaar te staan om meer rentestappen te zetten. Verder gaat de bank meer financiƫle middelen aan de bankensector verstrekken. Het besluit om de rente te verlagen werd unaniem genomen door de beleidsmakers. Vorig jaar werd de rente nog meermaals verhoogd in Noorwegen.

Norges Bank volgt met de renteverlaging het voorbeeld van andere centrale banken in de wereld, waaronder de Bank of England en de Amerikaanse Federal Reserve. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam donderdag met een pakket maatregelen tegen de schadelijke gevolgen van het coronavirus voor de economie maar liet de rentes ongemoeid.

Meer uit Financieel

Just Eat Takeaway schrapt 450 banen na automatisering met AI

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway schrapt wereldwijd de banen van ongeveer 450 medewerkers, waarbij in Nederland 175 arbeidsplaatsen verdwijnen. De ingreep treft vooral personeel van klantenservice en salesteams. Daar is volgens een woordvoerder minder "handmatig werk" nodig door de inzet van kunstmatige intelligentie. Wereldwijd heeft het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl ongeveer 10.000 mensen in dienst.

15 minuten geleden
Intel stijgt op Wall Street door mogelijke investering Apple

NEW YORK (ANP) - Intel (plus 0,5 procent) ging donderdag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De chipmaker won een dag eerder al ruim 6 procent. Persbureau Bloomberg meldde kort voor sluiting van de aandelenhandel op woensdag dat Intel techconcern Apple heeft benaderd voor investeringen in het bedrijf. De gesprekken zouden nog in een vroeg stadium zitten. Ook zou Intel contact hebben gezocht met andere bedrijven over mogelijke investeringen en samenwerkingen.

1 uur geleden
KLM spant rechtszaak aan tegen bonden om staking grondpersoneel

HAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft een kort geding aangespannen tegen de vakbonden vanwege de staking van het grondpersoneel aanstaande woensdag op Schiphol. Het kort geding vindt vrijdagmiddag plaats in de rechtbank in Haarlem.

1 uur geleden
Economie VS sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal een stuk harder gegroeid dan eerder aangenomen, meldt een statistiekbureau van het ministerie van Handel. Dat komt vooral doordat consumenten meer hebben uitgegeven dan eerder geraamd.

1 uur geleden
Baas Franse fietsengroep kondigt overname noodlijdend Cowboy aan

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Belgische e-bikemerk Cowboy komt in handen van de Franse fietsengroep Rebirth. Dat zei de topman van dat laatste bedrijf tegen de krant Le Figaro. Cowboy staat op de rand van een faillissement en heeft snel nieuwe financiering nodig.

2 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod benzine tot eind dit jaar

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil het exportverbod op benzine verlengen tot het einde van dit jaar. Vicepremier Alexander Novak zei volgens het Russische staatspersbureau TASS dat de maatregel binnenkort wordt verlengd.

2 uur geleden
Duitsland verwelkomt lagere heffingen VS voor Duitse auto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche heeft het besluit van de Verenigde Staten om hun importheffingen op Europese auto's en auto-onderdelen te verlagen verwelkomd. Wel waarschuwde ze dat de heffingen "een aanzienlijke last" blijven voor fabrikanten en leveranciers.

3 uur geleden