Noorwegen verkoopt recordhoeveelheid aardgas
OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Noorwegen heeft in 2024 een recordhoeveelheid aardgas verkocht om zo onder meer de weggevallen gasleveringen door Rusland te compenseren. Noorwegen is door de oorlog in Oekraïne de belangrijkste gasleverancier van Europa geworden, met een aandeel van ongeveer een derde in de totale leveringen.
Volgens het Noorse agentschap voor de winning van olie en gas op zee werd vorig jaar in totaal 124 miljard kubieke meter aardgas verkocht door Noorse bedrijven. Dat gas wordt opgepompt uit velden in de Noorse Zee, de Noordzee en de Barentszzee en wordt dan via pijpleidingen naar Europa getransporteerd.
"Sinds het transport van Russisch gas via Oekraïne aan het einde van het jaar is gestopt, is gas uit Noorwegen nog belangrijker geworden", zegt directeur-generaal Torgeir Stordal van het Norwegian Offshore Directorate.
Het agentschap meldde verder dat er dit jaar ongeveer veertig nieuwe exploratieputten worden aangeboord om naar gas en olie te zoeken, wat vrijwel gelijk zal zijn aan vorig jaar. De helft daarvan is in de Noordzee en de rest in de Noorse Zee en Barentszzee. Noorwegen wil zo voorkomen dat de productie gaat dalen omdat bestaande velden uitgeput raken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds leent nog eens bijna 700 miljoen dollar aan Oekraïne, hoewel het land niet heeft voldaan aan de geëiste belastinghervormingen. Het IMF en de regering in Kyiv hebben een akkoord bereikt dat nog moet worden goedgekeurd door het bestuur van het IMF.
1 uur geledenSTARBASE (ANP) - Elon Musk heeft na de recordbrekende beursgang van SpaceX zijn liefde uitgesproken voor medewerkers van het ruimtevaartbedrijf. "Ik hou onbeschrijflijk veel van de ongelooflijke mensen van SpaceX", schrijft hij in een bericht op socialemediaplatform X, nadat SpaceX vrijdag zijn debuut maakte op techbeurs Nasdaq in New York.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Google gaat in beroep tegen een uitspraak van een Duitse rechter. De rechtbank in München stelde deze week dat het Amerikaanse techbedrijf aansprakelijk gesteld kan worden voor valse resultaten die gegenereerd zijn door zijn eigen AI. De zaak kan gevolgen hebben voor andere ontwikkelaars van kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR/BELGA) - De Europese Unie gaat luchtvaartmaatschappijen verbieden om ouders extra te laten betalen voor een stoel naast hun kind. Dat melden diplomaten aan persbureau AFP. Dit is het resultaat van een EU-hervorming van de passagiersrechten, die vrijdag is overeengekomen. De compensatie die luchtvaartmaatschappijen moeten betalen voor lange vertragingen en annuleringen blijft hetzelfde.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Elon Musk is de eerste biljonair ter wereld na de beursgang van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg vrijdag. Het aandeel SpaceX schoot ruim 18 procent omhoog. Daarmee steeg het vermogen van Musk tot meer dan 1 biljoen dollar, oftewel ruim 1000 miljard dollar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van een dag eerder aan. Beleggers reageerden positief op een mogelijk vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens president Donald Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van SpaceX waren vrijdag bij hun debuut op techbeurs Nasdaq in New York in trek. De aandelen van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk werden ruim 18 procent meer waard vergeleken met de introductieprijs van 135 dollar per aandeel. Later steeg de koers met ruim 23 procent.
4 uur geleden