Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen verkoopt recordhoeveelheid aardgas

Noorwegen verkoopt recordhoeveelheid aardgas

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Noorwegen heeft in 2024 een recordhoeveelheid aardgas verkocht om zo onder meer de weggevallen gasleveringen door Rusland te compenseren. Noorwegen is door de oorlog in Oekraïne de belangrijkste gasleverancier van Europa geworden, met een aandeel van ongeveer een derde in de totale leveringen.

Volgens het Noorse agentschap voor de winning van olie en gas op zee werd vorig jaar in totaal 124 miljard kubieke meter aardgas verkocht door Noorse bedrijven. Dat gas wordt opgepompt uit velden in de Noorse Zee, de Noordzee en de Barentszzee en wordt dan via pijpleidingen naar Europa getransporteerd.

"Sinds het transport van Russisch gas via Oekraïne aan het einde van het jaar is gestopt, is gas uit Noorwegen nog belangrijker geworden", zegt directeur-generaal Torgeir Stordal van het Norwegian Offshore Directorate.

Het agentschap meldde verder dat er dit jaar ongeveer veertig nieuwe exploratieputten worden aangeboord om naar gas en olie te zoeken, wat vrijwel gelijk zal zijn aan vorig jaar. De helft daarvan is in de Noordzee en de rest in de Noorse Zee en Barentszzee. Noorwegen wil zo voorkomen dat de productie gaat dalen omdat bestaande velden uitgeput raken.

Meer uit Financieel

Techbedrijven winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.

3 uur geleden
AI-bedrijven kunnen modellen niet beheersen, zegt klokkenluider

NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.

4 uur geleden
Brussel wijst Poolse miljoenensteun voor truckfabrikant MAN af

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.

4 uur geleden
Bloomberg: Trump komt met nieuw plan voor lagere dieselprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

6 uur geleden
AkzoNobel bij stijgers in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.

7 uur geleden
Meer bedrijven wachten op aansluiting op net voor stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.

7 uur geleden
Braziliaanse beurs opent hoger na verkiezingsvoorsprong Bolsonaro

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.

8 uur geleden