Noorwegen trekt zich terug als gastland EK handbal vrouwen
TRONDHEIM (ANP) - Noorwegen heeft zich vanwege de coronapandemie teruggetrokken als organisator van het komende EK handbal voor vrouwen. Dat is gebeurd op last van de gezondheidsautoriteiten en de Noorse politiek.
De maatregelen om het virus terug te dringen in het Scandinavische land zijn zo streng geworden, dat het houden van een groot sporttoernooi met de komst van tal van buitenlandse deelnemers niet meer mogelijk is.
Het Nederlands vrouwenteam zou al zijn groepswedstrijden spelen in de Noorse stad Trondheim. Het EK staat gepland van 3 tot en met 20 december. De Europese handbalfederatie probeert nu het hele toernooi te verplaatsen naar Denemarken, dat samen met Noorwegen het EK zou organiseren.
Het Nederlands team is de regerend wereldkampioen. Op het vorige EK, twee jaar geleden, behaalden de handbalsters brons. Bondscoach Emmanuel Mayonnade maakte kortgeleden al zijn definitieve selectie voor het EK bekend. Oranje is ingedeeld in een poule met Hongarije, Servië en Kroatië.
Op 4 december is Servië de eerste tegenstander. Waar die wedstrijd wordt afgewerkt, is nu nog onduidelijk. Vooralsnog is Herning aangewezen als speelstad in Denemarken. Daar zouden in de groepsfase twee poules worden afgewerkt. De EHF wil uiterlijk dinsdag helderheid verschaffen over de voortgang van het toernooi.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
7 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
12 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
13 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
19 uur geleden