Noorwegen trekt zich terug als gastland EK handbal vrouwen
TRONDHEIM (ANP) - Noorwegen heeft zich vanwege de coronapandemie teruggetrokken als organisator van het komende EK handbal voor vrouwen. Dat is gebeurd op last van de gezondheidsautoriteiten en de Noorse politiek.
De maatregelen om het virus terug te dringen in het Scandinavische land zijn zo streng geworden, dat het houden van een groot sporttoernooi met de komst van tal van buitenlandse deelnemers niet meer mogelijk is.
Het Nederlands vrouwenteam zou al zijn groepswedstrijden spelen in de Noorse stad Trondheim. Het EK staat gepland van 3 tot en met 20 december. De Europese handbalfederatie probeert nu het hele toernooi te verplaatsen naar Denemarken, dat samen met Noorwegen het EK zou organiseren.
Het Nederlands team is de regerend wereldkampioen. Op het vorige EK, twee jaar geleden, behaalden de handbalsters brons. Bondscoach Emmanuel Mayonnade maakte kortgeleden al zijn definitieve selectie voor het EK bekend. Oranje is ingedeeld in een poule met Hongarije, Servië en Kroatië.
Op 4 december is Servië de eerste tegenstander. Waar die wedstrijd wordt afgewerkt, is nu nog onduidelijk. Vooralsnog is Herning aangewezen als speelstad in Denemarken. Daar zouden in de groepsfase twee poules worden afgewerkt. De EHF wil uiterlijk dinsdag helderheid verschaffen over de voortgang van het toernooi.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
3 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
6 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
7 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
8 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
11 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
11 uur geleden