Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen na zege op Estland zo goed als zeker van WK voetbal

Noorwegen na zege op Estland zo goed als zeker van WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.

Noorwegen had in Oslo vooral in de eerste helft moeite met Estland. Na rust brak Sørloth met doelpunten in de 50e en 52e minuut de ban. Daarna liep Noorwegen voor uitzinnige fans over Estland heen.

Noorwegen kan de winst in Groep I en rechtstreekse plaatsing voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico na zeven zeges op rij bijna niet meer ontlopen. Daardoor is Italië hoogstwaarschijnlijk veroordeeld tot de play-offs.

Andere wedstrijden

Italië kan alleen nog groepswinnaar worden als het op donderdag wint bij Moldavië en zondag het onderlinge duel met Noorwegen in Milaan met een monsterscore wint. Noorwegen gaat na zeven wedstrijden met 21 punten aan de leiding en heeft een doelsaldo van 33 voor en 4 tegen. Italië heeft 18 punten uit zes duels en een doelsaldo van 18-8.

Noorwegen deed in 1998 in Frankrijk voor het laatst mee aan het WK voetbal. En in 2000 deden de Noren in Nederland en België voor het laatst mee aan het EK. Met internationale sterren als Martin Ødegaard, Haaland en Sørloth ging Noorwegen vol verwachting de strijd aan in een groep met Italië, Israël, Moldavië en Estland. Noorwegen zette direct de toon met overwinningen bij Moldavië (0-5) en Israël (2-4), waarna Italië thuis met 3-0 werd verslagen. Noorwegen won ook de vier daaropvolgende duels.

Meer uit Voetbal

Doelpunt Miedema genomineerd voor de FIFA Marta Award

ZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.

1 uur geleden
Feyenoord mag tegen Sturm Graz toch in vol stadion spelen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.

1 uur geleden
Turkse bond schorst 102 spelers om onrechtmatig gokken

ANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.

1 uur geleden
Tennisser De Minaur boekt eerste zege op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Alex de Minaur heeft zijn laatste groepsduel op de ATP Finals gewonnen en maakt nog kans op een plek in de halve finale. De 26-jarige Australiër rekende in twee sets af met Taylor Fritz: 7-6 (3) 6-3. Met de overwinning van De Minaur is Carlos Alcaraz zeker van een plek bij de laatste vier.

4 uur geleden
AZ maanden zonder rechtsback Kasius na enkeloperatie

ALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.

6 uur geleden
Shaqueel van Persie scoort opnieuw voor Feyenoord in oefenduel

ROTTERDAM (ANP) - Shaqueel van Persie, de zoon van Feyenoord-trainer Robin van Persie, is tijdens een oefenwedstrijd van de Rotterdammers opnieuw opgevallen. De 18-jarige jeugdspeler van Feyenoord maakte op Varkenoord tegen stadgenoot Excelsior het winnende doelpunt: 3-2. Van Persie draaide in het strafschopgebied soepel weg van zijn tegenstander en schoot beheerst raak in de verre hoek.

6 uur geleden
Spelersvakbond VVCS steunt massaclaim tegen FIFA en KNVB

DEN HAAG (ANP) - Spelersvakbond VVCS steunt de massaclaim van de Nederlandse stichting Justice for Players tegen wereldvoetbalbond FIFA, de KNVB en nationale bonden van Duitsland, Frankrijk, België en Denemarken. Dat bevestigt VVCS-voorzitter Evgeniy Levchenko na berichtgeving van de NOS. De stichting Justice for Players kondigde in augustus een schadeclaim aan voor 100.000 professionele voetballers vanwege regels rond transfers.

9 uur geleden